Sof Dağı’nın etekleri, son zamanlarda gelişi güzel atılan çöpler ile kirlenirken köylü halkından ve vatandaşlardan tepki alıyor.

Yol kenarına atılan kömür atıkları ve çöpler doğanın tüm güzelliğini alırken aynı zamanda sağlıksız bir ortam da yaratıyor. Sof Dağı’na yakın olan kirlilik, yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekiyor. Köy halkı ve vatandaşlar, kirliliğin bir an önce kaldırılması için belediyelerin harekete geçmesini bekliyor.

“İlimizin girişine yakışmayan bir kirlilikler”

Çevre kirliliklerinin hiç hoş olmadığını belirten Cerit Köyü Sakini, “Çevre kirliliğine çok karşıyız. Doğamız kirletilmemeli. Çöplük bir yer varsa Belediyemiz hemen harekete geçmelidir. Bu çöplükler Adana yolu üzeri olduğu için ve Sof Dağına yakınlığıyla yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekiyor. Tabi burada belediyemiz bu çöpleri kaldırmalı. Ama vatandaşlarımız da daha duyarlı davranmalı. Gelişigüzel öpler doğaya atılmamalı” dedi.

“Pis kokan çöpler aşırı derece çevreye zarar veriyor”

Çevreyi kirletenlere tepki gösteren bir vatandaş ise, “ Doğaya çöplük atan insanlar tamamıyla sorumsuz ve cahil insanlar. Ben şoförüm. Bu yolu durmadan kullanıyorum. Uzun zamandan beri burası çok kirli ve temizlenmiyor. Kömür atıkları ve pis kokan çöpler aşırı derece çevreye zarar veriyor. Yolun yanından yürülmüyor.” diye ekledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here