33135134130.10.2015929gaziantepgunes

Seçime kısa bir süre kala çalışmalarını yoğunlaştıran MHP Milletvekili adayı Ejder Demir, geçtiğimiz günlerde partinin önde gelen isimlerini bir araya toplamıştı. Ejder Demir, bu kez Demir ailesinden 300 kişi ile bir araya geldi. Aile büyükleri ile kahvaltıda bir araya gelen Demir, seçim öncesi önemli bir mesajlar verdi.

Tavacı Recep Usta Lokantası’nda gerçekleşen buluşmaya, MHP Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ile Demir ailesinin büyükleri katıldı.  Kahvaltınının misafiri olan MHP Milletvekili Ümit Özdağ, seçime kısa bir süre kala önemli mesajlar verdi. Özdağ, 1 Kasım’da Türkiye’nin en kritik seçimlerinden birisini yapacağını ifade ederek, “Önümüzde bir kaç gün var. 7 Haziran’da Gaziantep’te 2 milletvekili çıkardık. 1 Kasım’da ise hedefimiz Ejder kardeşimizi de meclise göndermek. Bunun başarmak, sizlerin, Gaziantepliler’in elinde. 7 Haziran’da, 3. milletvekilimizi bir kaç bin oy ile kaybetmiştik. Ejder Demir’i meclise göndermeye çok yakınız. Sizler, Ejder kardeşimin yakın akrabalarısınız. Ejder Demir’in milletvekili olması için sizlere büyük görev düşüyor. Hepiniz, seçim sabahına, hatta oy kullanma saatinin bitiyine kadar, çevrenizdeki herkesi etkilemeye çalışın. Herkesten oy isteyin. Yani seçime kadar bir kaç gün durmak yok, Ejder Demir’i meclise taşımak için hepimiz çalışmalıyız. Demir ailesi, mecliste hem Gaziantep’in hem kendilerinin evladı olan Ejder Demir’i meclise göndermeli. Sizler bunu hakediyorsunuz” dedi.

Gaziantep’in huzura ihtiyacı var

Ülke ve Gaziantep gündemine yönelik değerlendirmelerde de bulunan Özdağ, “Suriye, IŞİD tehlikesini bahsetmeme gerek yok. Herkes, tehlikenin farkında. IŞİD teroristleri elini kolunu sallaya sallaya Gaziantep’te dolaşıyor, cirit atıyor. Aranan canlı bombalardan bir tanesi, bir kaç gün önce Ejder Demir’in seçim bürosu önünde görüldü. Polise bilgi verildi. Biz, 1 Kasım’da Gaziantep halkına huzur vaadiyoruz. Bu kentin, bu ülkenin huzura ihtiyacı var. Bakın, Gaziantep’in bazı bölgelerine polis giremiyor. PKK- Vatan Mahallesi taraflarında bazı yerleri kurtarılmış bölge olarak ilan ediyor. Bizler, ülkücüler, MHP’liler buna nasıl müsade ederiz. Türkiye’nin her noktasında Türk milleti egemenliği için oylarımızı MHP’de buluştarılım” diye konuştu.

Biz büyük bir aileyiz

MHP Milletvekili adayı Ejder Demir , konuşmasında aile büyükleri ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Demir, “Biz, kocaman büyük bir aileyiz. Demir ailesi, bu kentin en köklü ve ileri gelen ailelerinden birisi. Bu ailenin bir tek şeye ihtiyacı var, o da birlik ve beraberliğe. Biz birlik ve beraberliğimizi ortaya koyabilirsek, aile olarak hem Gaziantep’te, hem de ülkemizde önemli mevkilerde olabiliriz. Bu kişi ben olurum, başkası olur, hiç önemli değil. Ben, bu buluşmayı çok önemsiyorum ve devamının gelmesini diliyorum. İnşallah, seçimden sonra ve ardından sürekli bu buluşmayı geleneksel hale getirelim” dedi.

Hepiniz bana destek oldunuz…

Seçime kısa bir süre kaldığının altını çizen Demir, “Bu seçim sürecinde, bütün akrabalarım, aile büyüklerim, gençler ve kadınlar, hepinizin desteğini gördüm. Bu nedenle, hepinize öncelikle çok teşekkür ederim. Bu süreçte yanımda oldunuz, bana destek verdiniz. İnşallah 1 Kasım’da önce sizlerin, sonra Gaziantep halkının desteği ve Allah’ın da izniyle milletvekili olacağım. Ben buna inanıyorum. Biz bunu başarırız, başaracağız. Ama süreç henüz bitmedi. Hepinizden tek ricam, komşularınız, arkadaşlarınız üzerinde etkili olmanız, onların da oyunu alabilmeniz.Ülkenin içinde bulunduğu durumu, MHP’ye olan ihtiyacı, MHP’nin ülke için yapacaklarını anlatın. Bunu yaparsak, ülkenin kurtuluşu için ilk adımı biz atmış oluruz” dedi.

Şimdi MHP zamanı

Seçim sloganı olarak “Gaziantep şahlanacak, Türkiye kurtulacak” dediklerini ifade eden Demir, “Dış politikadaki basiretsiz ve etkisiz siyaset ile günlük bile değerlendirilemeyen iç politika ve terör belasıyla harmanlanmış, gelişi güzel siyasetle yönetilen cennet vatanımızın içinde bulunduğu durum hepimizin malumu. Bu noktada Necip Gaziantepliler’e soruyorum: Dini kullananları alaşağı etmek için, ülkeyi günbe gün felakete sürükleyenleri devirmek için, teröristle el ele verip ülkeyi bölmeye çalışanları indirmek için neyi bekliyorsunuz? Bu güzel vatanımızı beraber el ele gönül gönüle refaha ulaştırmak için kahraman Şahinbey’in, Şehitkamil’in, Karayılan’ın evlatları neyi bekliyor?” dedi.

Ülkenin MHP’ye ihtiyacı var

Türkiye’nin MHP ile şaha kalkacağını vurgulayan Demir, “13 yıllık AKP iktidarının Türkiye’yi ne hale getirdiğini hepimiz biliyoruz. Ülkede kan var, gözyaşı var, ayrışma var, tüm komşu ülkelerle sorun var, en önemli terör var. Onlara göre çözüm, bize göre ihanet süreci adı altında, güneydoğu PKK’ya teslim edildi. Polis, asker bir çok ilçede mahallere giremiyor. Sokağa çıkma yasağı ilan ederek mahallelere girebiliyor. Toplumdaki ayrışma en üst noktaya ulaştı. Suriye sorunu ise, Gaziantep için tam bir felaket oldu. İşte biz diyoruz ki, bu nedenle ülkenin MHP’ye, MHP kadrolarına ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Daha ne kadar sabredeceksiniz?

Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: Hergün söylem değiştiren, tek düşünceleri kendi çıkarları olan AKP’ye daha ne kadar sabredeceksiniz? Siz bu güzel vatanımızda bunları yaşamaya layık mısınız? Bu soruları size bağrınızdan kopmuş bir Anadolu çocuğu,hepinizin evladı, bir Gaziantepli olarak soruyorum. Geçmişi kahramanlıklarla dolu olan değerli aile büyüklerim, ülkemizin geleceğini yeniden inşa etmek için, güzel ülkemizi böldürmemek için, mutlu huzurlu ve güvenle yaşamak için, sanayi şehr-i Gaziantep’imizi layık olduğu yere taşımak için güvence istiyorum, dua istiyorum, destek istiyorum. Sizden gelen, sizden gelecek olan herşey başımız üstüne diyor ve yineliyorum. 1 Kasım’da kurtuluşun adresi, Milliyetçi Hareket Partisi’dir.”

Kim var diyenlere, “Biz varız” diyoruz

Demir, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye sizlerin yarattığı bu coşkuya fazlasıyla layıktır. Şerefle, şevkle ve gönülden bir arzuyla Gaziantep milletvekili adaylığıma destek olmanızdan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Gaziantep, Türkiye’de işsizliğin son yıllarda zirvesine çıkmış, enflasyon giderek artmakta hayat pahalılığı dar gelirliyi sıkmaktadır. Uluslar arası arenada ülkemiz itibar kaybetmiş, küresel çatışmanın bataklığına saplanmıştır. Tüm bunlara rağmen AKP ‘Güzel şeyler oluyor’ masalları okumakta. Gaziantep de bu sorunlardan fazlasıyla nasibini almış özellikle terör ve uyuşturucu kıskacına sıkışmıştır. Ülkemiz, şehrimiz bu haldeyken bize düşen susmak, oturmak değildir. ‘Kim var?’ denildiğinde önümüze arkamıza bakmadan ‘Ben varım’ dedik ve bu kutlu yola çıktık. Şevkle, heyecanla hepimiz büyük bir mutlulukla gördük ki bu yolda yalnız değiliz. Gördük ki evlerde, sokaklarda, mahallelerde yüz binlerce gönüldaşımız iktidar yürüyüşümüze katılmış ortak olmuştur. Artık biz varız, ülkenin geleceği biziz. Bizi bir araya getiren yalnızca mekânlar değildir, ortak acılarımız ve ortak sevinçlerimizdir. Binlerce yıl bu coğrafyada dil, din, mezhep ayrımı yapmadan bir arada ortak bir ülküyü yaşadık. Gelecek bin yıllarda da bu huzuru devam ettirmeye kararlıyız. Bugün burada 1 Kasım akşamına sesleniyorum. Gaziantep, Milliyetçi Hareket Partisi diyor, Türkiye Milliyetçi Hareket Partisi diyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here