sehitkamilli-ogrenciler-seviye-tespit-sinavin-5962992_o

Şehitkamil Belediyesi, 4-5-6 ve 7. sınıflara yönelik 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde 22 Etüt Eğitim Merkezinde ücretsiz eğitim almaları için Seviye Tespit Sınavı (STS) düzenledi. 2 gün içerisinde toplam 12 oturum ile gerçekleşen sınavlarda yaklaşık 22 bin öğrenci ter döktü.

22 BİN ÖĞRENCİ ŞEHİTKAMİL ETÜT MERKEZLERİNE AKIN ETTİ

Gaziantep’in eğitim sorununa önemli katkılar koyan Şehitkamil Belediyesi, öğrencilerin daha başaralı bireyler olabilmesi için Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesis Etüt Eğitim Merkezlerinde öğrencilerin geleceğine ışık tutmaya devam ediyor. Etüt Eğitim merkezlerinde verilen dersler ile birlikte başarılı olan öğrenciler, hem ücretsiz eğitim almak için hem de derslerinde başarılı olmak için Şehitkamil Etüt Eğitim Merkezlerine akın ediyor.Gaziantep genelindeki bir çok Etüt Eğitim Merkezlerinde başarı oranları düşük seviyede olurken, Şehitkamil Belediyesine bağlı Etüt Eğitim Merkezlerindeki başarı oranları yüzde 91’in üzerinde yer aldı. ŞehitkamilBelediyesi, bu nedenle 4-5-6 ve 7. sınıflar için, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde 22 Etüt Eğitim Merkezinde hem ücretsiz eğitim almaları hem de derslerinde başarılı olmaları için Seviye Tespit Sınavı (STS) düzenledi. 22 ayrı Etüt Merkezinde gerçekleşen sınavlarda yaklaşık 22 bin öğrenci ter döktü. 2 gün süren Seviye Tespit Sınavında başarılı olan öğrenciler, yeterli kontenjan dahilinde, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde, Şehitkamil Belediyesi Etüt Eğitim Merkezlerinde eğitim görecek.

Seviye Tespit Sınavı hakkında bilgiler veren Başak Konakları Sosyal Tesisi Etüt Eğitim Merkezi Müdürü Ümit Demir, “Şuanda Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan 22 Etüt Eğitim Merkezi’nde 22 bin öğrencimiz Seviye Tespit Sınavına giriyor. Her sınıf düzeyine göre, 4-5-6 ve 7. sınıflar olmak üzere 22 bin öğrenci sınavlara katılıyor. Yıl içerisinde yapmış olduğumuz eğitimler ve sınavlarımız tamamıyla ücretsizdir. Bu sınavda da başarılı olan öğrencilerimiz, kontenjan dahilinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde ücretsiz eğitim alacaklar. Amacımız öğrencilerimize en güzel şekilde, hedeflerine ulaştırmak. Şehitkamil Belediyemizin de katkılarıyla bu çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Başak Konakları Etüt Eğitim Merkezi’nde sınava giren öğrenciler ise, “Başak Konakları Etüt Eğitim Merkezi’nde bugün ki Seviye Tespit Sınavına girdik. Sınav, güzel ve iyi geçti. Sorular kolaydı ve bundan çok memnun kaldık. Daha önce kayıtlı olduğumuz için hiçbir şekilde ücret ödemiyoruz. Başak Konakları Sosyal Tesisi Etüt Eğitim Merkezinde 2014-2015 yılı eğitim öğretim yılında ücretsiz eğitim almak içinde bu sınava girdik. İnşallah bu yılda bu sınavı başarılı geçip, Etüt Eğitim Merkezi’nde eğitim almaya devam ederiz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, biz öğrenciler için böylesine anlamlı Etüt Eğitim Merkezleri oluşturduğu için kendisine çok teşekkür ediyoruz ve çalışmalarının devamını diliyoruz” diye konuştular

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here