ogrenciler-isledikleri-dersleri-yillarca-unutmayacak

Şehitkamil Belediyesi Aile Danışmanı Aslı Aktanoğlu, “Şehitkamil Belediyesi tarafından Etüt Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere yönelik başlatılan “Derslerimi Seviyorum” ve “Öğrenmeyi Öğreniyorum” projesi kapsamında, işledikleri eğitimlerle geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

Farklı bir ders sistemine tabi tutulan öğrenciler, öğrendikleri bilgileri yıllarca unutmayarak, başarıya ulaşacak” dedi. Aslanoğlu, Şehitkamil ilçesinde hayata geçirdiği Etüt Eğitim Merkezleriyle vatandaşlara eğitim alanında destek veren Şehitkamil Belediyesi’nin, vermiş olduğu eğitimlerle de öğrencilerin geleceğine yön vermeye devam etiğini söyledi.

Etüt Eğitim Merkezlerinde eğitim gören 4. sınıflara yönelik başlatılan “Derslerimi Seviyorum” ve “Öğrenmeyi Öğreniyorum” projesi kapsamında, Şehitkamil Belediyesi Aile Danışmanı Aslı Aktanoğlu, öğrencilere farklı bir ders sistemi uygulayarak, öğrencilerin okulda işledikleri dersleri, bazen senaryolaştırarak, bazen ise bağlama tekniğiyle işleterek, bilgileri aşılamaya çalışıyor.

Bu eğitim tekniğiyle öğrenciler neşeli ve eğlenceli bir şekilde ders işliyor hem de aldıkları bilgileri hafızalarına kaydederek, geleceklerine emin adımlarla ilerliyor. Proje hakkında bilgi veren Aktanoğlu, “Bu yıl 4. sınıflara yönelik ikinci dönem uygulamaya başlattığımız “Derslerimi Seviyorum” ve “Öğrenmeyi Öğreniyorum” projesi kapsamında, öğrencilerimizin okulda işledikleri, bizlerde burada farklı bir sistemle öğrencilerimize tekrarlatmaya çalıştık. Öğretmenlerimizin okulda anlattığı dersleri, biz burada kendi sistemimizle görsel, işitsel kinestetik dediğimiz öğrenme karakterimize uygun bazen senaryolaştırarak, bazen bağlama tekniğiyle, beynin hafızada sağladığı sistemleri kullanarak, derslerimizi işledik. Bunun sonunda da öğrencilerimizin ders tekrar süresini azalttık. Çünkü bir insan 4 yaşında öğrendiği şeyi nasıl yıllarca unutmuyorsa, öğrendiği bir dersi de yıllarca unutmayacak hale getirebiliyor bu sistemle. Bir çocuk oyuncaklarını nasıl seviyorsa, aynı zamanda derslerini ve öğretmenlerini severse, hayatta başarıya ulaşabiliyor. Biz de burada öğrenmeyi öğreniyorum tekniklerini uygulayarak, kendi öğrenme sistemine uygun derslerimizi işlemeye çalıştık. Sonunda belirli bir verime ulaştık. Öncelikle öğrencilerimize vatanı, milleti, bayrağı, ezanı için yaşayan, anne ve babasına saygılı olan, geleceğini planlayan dürüst birer birey olmayı aşıladık. Bu konuda ailelerimizle de hem fikir olduğumuz için müthiş bir gelişme elde ettik. Çocuklarımız şuan büyük resmi görüyor, hayatlarına sahip çıkıyor ve hedefine emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Etüt Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimlerle derslerinde başarıya ulaştıklarını dile getiren öğrenciler ise, “Burada işlediğimiz derslerle, okulda her zaman derslerimizde daha başarılı oluyoruz ve yüksek notlar alıyoruz. Burada işlediğimiz dersleri bizlere kodlatarak, hafızamıza yerleştirmeye çalışıyorlar. Okulda düz bir şekilde dersleri işliyoruz ve bazen sıkıntı çekip işlediklerimiz dersleri hafızamızda tutamazken, burada oyun sistemi içerisinde dersleri işleyerek, daha çok dersleri anlıyoruz. Burada gördüğümüz eğitim ve işlediğimiz dersler sayesinde almış olduğumuz bilgileri yıllar boyu unutmayacağımıza inanıyorum. Etüt Eğitim Merkezinin bizlere çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bizlere böylesine hizmetleri sunan Belediye Başkanımıza ve eğitimlerimize yardımcı olan hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here