IMG_20160729_113206Darbe Girişimi’nin ardından OHAL kapsamında kanun hükmünde kararname ile görevden almalar sürüyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nı geçici görevle vekaleten yürüten Nuraydın Arıkan’ın da açığa alındı.

Arıkan, daha önce de ünlü Televizyoncu Uğur Dündar’ın yaptığı Arena programında da programcılık yapıyordu. Son olarak da, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nı geçici görevle vekaleten yürütüyordu.

Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde göreve başlayan, daha sonra kadrosunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na aldırarak, Bakan danışmanı olan Nuraydın Arıkan, OHAL kararnamesinde açığa alındı. Son olarak da, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nı geçici görevle vekaleten yürütüyordu.

Pusula’ya açıklama yapan Nuraydın Arıkan, bu zamana kadar cemaat ile her hangi bir temasının olmadığını söyledi. Arıkan, “Benim düşüncelerim belli, cemaatin en güçlü olduğu dönemlerde bile bunlara yakınlık göstermedim. 17-25 Aralık operasyonlarından sonra da tavrım netti. Şu an memuriyetim devam ediyor. Sadece bir soruşturma geçiriyorum. Hakkıma hayırlısı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here