Büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te öğrenim gören üniversiteli öğrenciler için yeni yurtlar inşa edeceklerini bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Yurt-Kur Bölge Müdürü Alaattin Akyüz ve beraberindeki bir heyetle biraya gelen Şahin, öğrencilerin son yıllarda yaşadıkları yurt konusuna çözüm üreteceklerini söyledi.

Öğrencilerin barınma konusuna daha iyi katkı sağlamak için bir takım çalışmalar yaptıklarını ifade eden Şahin, “Rektörümüz ve Yurt-Kur yetkilileryle bu konu üzerinde bir görüşme yaptık. Öğrencilerimizin yurt alanında bir takım sıkıntılarının olduğunu bize aktardılar. Bizler de yerel yönetimler olarak bu alanda öğrencilerimize yer temini konusunda ve buna benzer her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirttik” diye konuştu.

Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu konuyu önemsediğini ve yurt yapımı için birçok belediye ile üniversitelerin işbirliği içinde olmasının arzuladığını, bu doğrultuda GAÜN heyetinin, Yurt-Kur yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Görüşmenin olumlu sonuçlandığını anlatan Şahin, belediye olarak arsa araştırması içinde olduklarını ve uygun bir alan bulmaya çalıştıklarını  belirterek Yurt–Kur’a ait olan 4 bin 500 yatak kapasitesini yüzde 75 arttırmak istediklerini sözlerine ekledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here