100601417609.09.20159728gaziantepgunes

Dağlıca ‘da 16 askerin şehit edilmesinin üzerinden bir gün geçmeden Iğdır’da 14 şehit haberi daha alındı. İki günde 30’a ulaşan şehit sayısı yurt genelinde olduğu gibi  Gaziantep’te de büyük tepkilere sebep oldu. Gaziantep Güneş Gazetesi, şehitler için sokağa indi ve sokağın nabzını tuttu. Peş peşe gelen şehit haberleri ile büyük üzüntü yaşayan vatandaşlar, devletten PKK terör örgütü için net adımlar atmasını bekliyor.

Çözüm süreci içerisinde sessiz kalan PKK terör örgütünün son günlerde yaptığı katliamlar onlarca ailenin ocağına ateş düşürdü. Gaziantepli vatandaşlar, PKK terör örgütü için masabaşının çözüm olmadığını söyleyerek orduya tam yetki verilmesini talep etti. Vatandaşlar çözüm sürecinde hükümetin kandırıldığını ve kendisini güçlendirdiğini söylüyor.

HALK HABER OKUMAYA KORKAR OLDU

Son günlerde yaşanan şehit olayları, toplumu derinden etkiledi. Vatandaşlar şehit haberi duymak istemiyor. Vatandaşlar yaşanan süreçte her gün ayrı bil ilde şehit haberi duymak istemediğinden ne televizyonlarda haber kanallarına bakabiliyor ne de gazetelerin sayfasını çevirebiliyor. Vatandaş şu günlerde fazlasıyla tedirgin.

Mehmet Dinç: Türkiye’de artık PKK olayları kesinlikle bitmeli. Her gün şehit haberi almaktan bittik. Son iki gün içinde 30 tane askerimiz polisimiz şehit düştü. Artık anaların ocağına ateş düşmesin. Hükümetten bu kadar büyük terör olayları için kesin çözüm bekliyoruz.

Hüseyin Atakan: Terör olaylarının Türkiye’de tükenmesi için öncelikle meclisten destekçi partilerin çekilmesi gerekiyor. Bunca zamandır huzur içinde yaşadıksa polis ve askerimiz sayesindeydi. Hükümetin net bir adım atması gerekiyor. Çözüm sürecinde ne yazık ki kandırıldık. Bu şekilde bir çözüm istemiyoruz.

Murat Yılmaz: 30 şehidimiz var. Bu demektir ki iki günde 30 ailenin ocağına ateş düştü. Artık orduya net emir verilmeli ve PKK tamamen temizlenmeli. Barış süreci denildi yıllarca devletimiz kandırıldı. Tüm yollara bombalar döşendi. Çok üzgünüz. İki gündür televizyonları açmaya gazetelere bakmaya korkar olduk.

Ahmet Kemik: Hükümetin bölücü örgüte fazla yüz verdiğini düşünüyorum. Şu anda iç savaş yaşıyoruz. PKK’nın tamamen temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Barış sürecinde masaya oturmanın kesin çözüm olmadığını şu günlerde gördük. Şu anda 30 askerimiz şehit edildi. Hem de bir hiç uğruna.

Mazlum Zor: PKK’nın tamamen temizlenmediği sürece bu ülkede barış ortamının sağlanmayacağını düşünüyorum. Burada vatandaş ya da hükümet parti kavramını işin içine sokmadan vatan ve millet için tek yumruk olmalı. Türkiye’nin akan gözyaşları durdurulmalı. PKK sorununun masada çözülemeyecek olduğunu çok iyi anladım.

Mustafa Özpolat: Hükümetin acil çözüm üretmesi gerekiyor. Her gün askerimiz şehit düşürülüyor. Bu sorunun sadece masada çözülebileceğini düşünüyorum. Türkiye’yi Suriye’ye çevirmeyelim. Suriye’de binlerce insan öldü. Eğer önlem alınmaz ise Türkiye’nin de sonu Suriye’ye doğru gidiyor. 

İhsan Sayınta: Türkiye PKK terör örgütünü hafif hafif hasarlayıp tekrardan sessizliğe gömülüyor. Bunca zamandır taktik bu oldu ancak hep zarar gören bizler olduk. Başlanılan süreçte geri adım atılmadan dağlar ve şehirler tamamen temizlenene kadar geri çekinilmemeli. PKK’nın şu son yaptığı katliamdan sonra masa başında çözümü hak etmediğini düşünüyorum.

Adil Çevik: Türkiye’nin PKK terör örgütünden kurtulması için yapması gereken şey açık net seçimlerde 400 milletvekili vermektir. Hükümete 400 milletvekili verilirse ülke eski istikrarına kavuşur ve şehit haberleri kesilir. Türkiye şehitlerini unutmamalı ve buna göre karar vermelidir. 

İsmail Çelik: Terör olaylarının artık tamamen bitirilmesi gerekiyor. Vatandaş artık televizyonlarda ya da gazetelerde terör saldırısı ya da şehit haberleri görmek okumak istemiyor. Artık terör örgütü üzerine net adımlar atılmalı ve geriye dönülmemeli. Yoksa bunca şehit ailesinin yüreği kan ağlar. 

Bekir Bircan: Çözüm sürecinde maalesef ki devletin uyutulduğunu düşünüyorum. PKK bu sözde barış süreci döneminde kendini güçlendirdi her yeri bombalar ile döşedi. Şimdi her gün şehit haberleri geliyor. Terör olaylarının biran önce önüne geçilmez ise bu ülkede çok büyük ayaklanmalar çıkacaktır. 

Durdu Özdemir: PKK’nın bu denli güçlenmesine izin verilmemeliydi. Bu gün artık baş edilemez hale geldiler. Polisimize ve askerimize tam yetki verilmeli. Artık anaların yüreğine ateş düşmemeli. İki gündür yaslıyız. Tüm ülke yas içinde. 

Şerafettin Hacıoğlu: Şu günlerde ülkemizde çok kargaşalı günler yaşanıyor. Halkımızın sağduyulu olması gerekiyor. Polisimize ve askerimize gerekli yetkiler verilerek PKK’yı kesin olarak temizlemesi gerekiyor. Bu gün şehit haberinin acısını yaşamayan il yoktur. Devletimizden bu konuda net adımlar atmasını bekliyoruz. PKK sorunu diye bir şey bırakılmamalı.

Mustafa Karakuzulu: Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Türkiye’nin dört bir yanında binlerce insan el ele verdi ve terörü lanetlediler. Devletin de bu konuda büyük icraatlar gerçekleştirmesi gerekiyor. Türkiye PKK’dan arındırılmalı. Şehit ailelerinin yürekleri bir nebze de olsa serinletilmeli. 

Ahmet Bilir: PKK terörünü masa başında anlaşma yapmak çözmez. Herkese anladığı dilden konuşulmalı. PKK artık her şeyi göze almış ki onlarca askerimizin polisimizin canına kıydı iki günde. Bir de doğuda ve güneydoğuda tüm yollar mayınlardan ve bombalardan arındırılmalı. Bunun için özel bir çalışma başlatılmalı. Tüm askerlerimiz çatışma olmadan haince pusuya düşürülerek şehit düşürülüyor. 

Mustafa Dinamitçi: Halen devletin net adım atmadığını düşünüyorum. Terör örgütü bir an bile boşa harcamıyor. Her an nasıl Mehmetçiğimizi şehit düşürürüm diye düşünüyor. Vatandaş olarak herkes tepkili. Devletin de bu tepkilere duyarsız kalmaması gerekiyor. Artık her yer terör ile dolmuş. Temizlik şart.

Sinan Osmanoğlu: Sadece iki günde 30 asker ve polisimiz şehit edildi. Artık PKK’ya kesinlikle müsamma edilemez. Gerek dağlarda gerekse şehirlerde gerekli araştırmalar başlatılmalı. Artık anaların ciğerine ateş düşmemeli. 30 aile şimdi şehit haberiyle yanıyor. Hükümetin PKK konusunda acilen operasyon başlatması gerekiyor. 

AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here