”Kartlı sistemden memnunuz”   Gaziantep’te toplu taşıma araçlarında nakit paranın kaldırılarak sadece kartlı sisteme geçilmesi herkesi memnun etti.

 

Şehrimizde adeta kangren haline gelen toplu taşıma sorunu sona erdi. Tüm toplu taşıma araçları kartlı sisteme geçti ve nakit para dönemi kalktı. Büyükşehir Belediyesi araç takip sistemi ile de hattan çıkma ve dakika kavgalarını ortadan kaldıracak

 

DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMA

 

Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada devrim niteliğindeki uygulamayı hayata geçirirken, Belediye Otobüs İşletmesi içerisinde bulunan araç takip sistemi tüm toplu taşıma araçlarını mercek altına alacak. Özellikle akşam saatlerinde yaşanılan ve vatandaşı mağdur eden hattan çıkmalar ortadan kalkacak. Duraklara zamanında gelmeyenler tespit edilecek. Yasa gereği cezalar kesilecek

 

PARA ORTADAN KALKTI

 

Gaziantep’te hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarında paralı binişler kaldırılırken şoförle yolcu arasındaki para ilişkisi bitince yolcu kapma savaşı da son bulacak.

 

Kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarına tek kartla binilebilecek. Ortak bir havuz yapılacak ve toplu taşıma araçlarının gelirleri hepsine eşit şekilde pay edilecek. Her gün şahit olunan şoför kavgaları da son bulacak.

 

Burak Aslan: “Bana göre belediyenin yaptığı bu uygulama çok iyi. Dolmuşlarda bozuk para olmuyordu, kartla binmek çok güzel oldu. Dolmuşlarda 2,5 lira alıyorlar o nedenle mecburen kart almak zorundayız.”

 

 

Kadir Özdemir: ”Otobüs, dolmuş ve tramvayda sadece kart kullanılması çok iyi oldu, en azından artık bozuk para bulundurma derdi yok. ”

 

 

Müslüm Uğur: ”Toplu taşımada kartlı sisteme geçilmesi bizim için iyidir. Daha önce yolcularda bozuk para olmaması sorun yaratıyordu. Kartlı sisteme geçilmesi bizim için de iyi oldu. ”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here