atilla-gulsar-dan-ygs-oncesi-ogrencilere-kaygi-4450235_5172_o

Gayesi Hak ve halka hizmet olanlara Allah zihin açıklığı versin.

YGS sınavının birincisi, yarın ülke genelinde yapılacak. Seçim öncesine denk gelmesi nedeniyle, sınav saatinde öğrencilerin sınava motive olmaları için seçim araçlarının propaganda yapmamaları yönünde karar alındı.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, sınavla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sınavla ilgili olarak tüm hazırlıkların tamamlandığını ve gereken önlemlerin alındığını belirtti. Vali Ata, “Sınav güvenliği ve huzuru bakımından alınması gereken tedbirler ÖSYM İl Temciliği tarafından koordine edilmektedir. Sınav günü sabah saat 07.00’den 10.00’a kadar il ve ilçelerdeki nüfus müdürlüklerimiz açık bulundurulacak, kimliğini kaybeden veya değiştirmesi gereken adayların nüfus cüzdanlarını temin etmeleri sağlanacaktır. Sınava girecek öğrencilerimizin geleceklerine önemli yön verecekleri bu sınavın, her türlü endişeden uzak bir ortamda ve sükûnet içerisinde gerçekleşmesi bakımından alınan tedbirlere halkımızın riayeti önem arz etmektedir” dedi.

GAZIANTEP'TE YGS TATBIKATI GAZIANTEP'TE YGS TATBIKATI

Siyasiler hasassiyet gösterecektir

Vali Ata, seçimin sınav dönemine denk gelmesi nedeniyle siyasi partilere de çağrıda bulundu. Vali Ata, “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri nedeniyle, yoğun bir kampanya sürecinde olan siyasi partilerimizin, özellikle 23 Mart 2014 Pazar günü  yapılacak sınavın, gürültüden uzak bir atmosferde gerçekleşmesi ve öğrencilerimizin sınav dikkatinin dağılmaması için gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. ,Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar diliyorum” temennisinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here