Gaziantep Müftülüğü, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında program düzenledi.

Ulu Cami’de düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Diyanet İşleriBaşkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in mesajı okunduğu programda, sinevizyon gösterisi, şiir ve ilahi dinletisi sunuldu.

İl Müftüsü Ahmet Çelik, burada yaptığı konuşmada, camilerin Müslümanların ibadetlerini yaptıkları ve miraca yükseldikleri yerler, ayrıca birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi.

Çelik, şunları söyledi:

“Bayramlarımız camilerimizde başlar, kurtuluşumuzda camilerimizle olmuştur. Tarihimizde yaşanacak yer olarak, yurt olarak seçtiğimiz her yere camilerimizle mührümüzü koymuşuzdur. Diyanet İşleri Başkanlığımız geleceğimizin teminatı gençlerimizi, tarihimizde çok önemli yeri olan camilerle buluşturmak amacıyla bu yılın temasını ‘cami ve gençlik’ olarak belirlemiştir. Biz bu hafta vesilesiyle gençlerimizle camiyi, cami değerlerimizi, aileyi, güzel alışkanlıkları, imanı, İslamı, şahsiyeti buluşturmak istiyoruz. Gençlerimize ahlaki değerlerimizi öğretmeyi, gençlerimizin coşkusu ve enerjisi ile yaşlılarımızın tecrübelerini buluşturmayı hedefliyoruz. Çünkü gençlik yılları şelale gibidir; çağlar, coşar, köpürür, dolu-dizgin akar gider. Sonunda denize ulaşır, deryaya doluşur, sükunete kavuşur. Gençlik ümittir, gelecektir, toplumsal gelişimin ve oluşumun en temel dinamiğidir.”

Çelik, programda emeği bulunanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programa; Vali Yardımcısı Mustafa Canarslan ve Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın da katıldı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here