Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Çarşamba Eğitimleri” kapsamında; Nizip Belediye Nikah Salonu’nda GAÜN Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Güngörmüş tarafından “Ağız ve diş sağlığı” konulu konferans düzenlendi.

Yapılan araştırmalarda kentlerde ve büyük merkezlerde yaşayan insanların, kırsal kent ve köylerde yaşanlara oranla daha sık diş hekimine gittiği belirten Prof. Dr. Güngörmüş, diş hekimliği hizmetlerinin kullanılmasında eğitim düzeyi ile doğru orantılı olduğunu vurgulayarak, yüksek gelirli bireylerin ve sigortalıların diş hekimlerine daha sık gittiğini söyledi.

Konferansta, Prof. Dr. Güngörmüş tarafından, “Ağız ve diş sağlığı nedir? Ağız ve diş sağlığı denildiğinde ne anlıyoruz, toplumsal ve bireysel olarak bu konuda ki beklentilerimiz nedir? Sağlık Bakanlığının, Diş hekimliği Fakültelerinin ve Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinin bu konuda ki rolleri nelerdir?” konularında bilgi verildi.

Programın sonunda, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından Prof. Dr. Metin Güngörmüş’e plaket takdim edildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here