Birilerinin farklı hesaplara alet etmek istediği Dİyarbakır’ın asıl kimliği işte bu…

Kürtleri islamdan uzaklaştırma projelerinin tutmamasını büyük bir gururla takdim ediyoruz…

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürleri yayımlayan Charlie Hebdo dergisi ile İslam’a yönelik saldırıları protesto için Diyarbakır’da “Peygambere Saygı” mitingi düzenlendi.

 

“BİZ MUHAMMED’İZ”

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun düzenlediği miting için Diyarbakır’da yüz binlerce kişi İstasyon Meydanı’na akın etti. Miting alanında “Haksızlığın karşısında duran dilsiz şeytandır”“Lanet olsun biz Charlie’yiz diyenlere, ben Charlie’nin korkulu rüyasıyım”“Anamız babamız sana feda olsun” yazılı pankartlar yer aldı. Ayrıca, İngilizce ve Kürtçe olarak “Biz Charlie değil, Muhammed’iz” yazılı dövizler açıldı.

Sık sık tekbirlerin getirildiği miting, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlahilerin okunduğu mitingde, peygamber sevgisi ve İslam’a yönelik saldırılar üzerine çeşitli konuşmalar yapıldı.

İstasyon Meydanı’nı dolduran Peygamber sevdalılarına Kürtçe seslenen Molla Beşir Şimşek, tarihten örnekler vererek Peygamber Sevdalıların hiçbir zaman küfre boyun eğmediğini ve eğmeyeceklerini söyledi.

“Ey İslam’ın düşmanları vallahi bu nuru söndüremeyeceksiniz”

“Biz bugün Peygambere biatimizi yenilemek için buradayız” diyen Şimşek, “Ey Allah’ın Resulü! Bizler malımızla, canımızla, nefsimizi kötülükten arındırarak kendimizi bu zalimlere karşı sesimizi yükselterek onlara karşı rıza göstermediğimizi buradan ilan ediyoruz. Ey Müslümanlar! Bizler tarihe bakınca şunu görüyoruz ki; ne zaman Peygambere bir saldırı yapılmışsa İslam Peygamber’ine sihirbaz dediler, şair dediler. Bugünde bakıyoruz bugünün müsteşrikleri, selefleri gibi onlarda aynen hakaret ediyorlar. Bunların sorunu nedir. İslam’ı itibarsız yapmak için İslam’ı insanların arasından çıkarmaya çalışıyorlar. İslam özellikle Avrupa’da her gün daha ileri giderken insanlar İslam’ı tercih edip artarken küfür âleminde İslam’a karşı bir saldırı oluyor ki bu hidayetin önüne geçsinler. Bundan dolayı mukaddesatımıza hakaret edip peygamberimize saldırıyorlar. İstiyorlar ki İslam’ın önüne geçsinler. İslami kendi gönüllerine göre bir İslam inşa etsinler. Bundan dolayı her gün Allah’ın Peygamberine saldırıyorlar. Tesettüre saldırıyorlar. Küfür âlemine bakıyoruz; İslam’ın kalelerini yıkmaya çalışıyorlar. İstiyorlar ki insanların gözü önünde İslam’ı kötülesinler. Onlar bilsinler ki 1400 yıl önce nasıl ki Allah-u Teâlâ onların zulmüne rağmen dinini tamamladıysa ey İslam’ın düşmanları korkun. Vallahi siz bu nuru söndüremeyeceksiniz. Gün be gün bu nur daha ileri gidecektir Allah’ın izniyle…” dedi.

 

“Muhammedileri korkutamazsınız”

Hiçbir dinin bu hakareti kabul edemeyeceğine dikkat çeken Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu insanlar bir gün Hıristiyanlara, Ermenilere saldırdılar mı? Vallahi bugün insanlar ifade özgürlüğü adı altında İslam’a, Peygambere hakaret edenler, bu devletler, bu zihniyetler Yahudiler toplu olarak katledildi diyen bu zihniyetler sadece İslam’a saldırmayı marifet sayıyorlar. Ama bugün yan yana gelerek yürüyüş yapıyor ve Müslümanlara diyorlar ki sizin dininize ve mukaddesatınıza peygamberinize saldırırız siz sesinizi etmeyin. Ey Paris’e gidip onlarla kol kola olanlar vallahi siz Muhammedileri korkutamazsınız.”

“İslam dünyası ayrılıklardan vazgeçmeli”

Bugün Amed’in İstasyon Meydanı’nda peygamber sevdalılarının peygamberlerine sahip çıktıklarını belirten Şimşek, “Peygamber sevdalıları sizin bu saldırılarınızı kabul etmiyor.  İki gün önce Rus mahkemeleri tarafından peygamberin hayatını okumak yasaklandı. Belçika’da mecliste Kur’an-ı kaldırdılar ve dediler ki bu kitap tüm fitne ve fesadın yeryüzündeki sebebidir. Bütün kötülüklerin sebebidir. Bu Kur’an’ını kalkması lazımdır. Bu hakaret var ya Müslümanlara yapılmıştır. Ne kadar Müslüman varsa gün be gün onların bu hakaretine maruz kalıyorlar. Biz dünyanın bütün Müslümanlarını çağırıyoruz. Ey Müslümanlar bugün Irak, Suriye, Filistin’de, Kürdistan’da ve Türkiye’de Müslümanlar ırk ve mezhep sebebiyle birbirine düşmüş ve İslam düşmanlarının sevindiriyorlar. Ama bakın İslam düşmanları nasıl seviniyorlar. Eğer küfür görseydi biz bir vücuduz bizlere saldıramazlardı. O yüzden biz diyoruz ki; Ey İslam alemi ayrılıklardan vazgeçin, ihtilafları kaldırın, birbirinizin kanını dökmeyin, teferruatları bir yana bırakın, kardeşlik elini tutun. Eğer bunu yapmazsanız vallahi bu İslam düşmanları bizleri ortadan kaldıracaktır. Ey dünya Müslümanları; eğer o hakaret anamıza ve babamıza yapılmış olsaydı acaba kabul eder miydik? Bu caddeden çıkıp bunu eleştirmez miydik? Ama biz Amed meydanında bu saldırıyı kabul etmiyoruz. Tüm Müslümanların seferberlik yapması ve elinden geleni yapması lazımdır.

 

Öte yandan mitingde Molla Osman Teyfur da Türkçe bir konuşma yaptı.

“Allah Resulünün dostunu dost, düşmanını düşman kabul etmişiz”

“Buradan bütün Kab Bin eşreflere diyoruz ki; Allah Resul biz Müslümanlar için nefislerimizden önceliklidir.” Diyen Teyfur, “Bizim şahsımıza, namuslarımıza dil uzatsanız bunu Allah için affedebiliriz. Ama Allah Resulüne yapacağınız saldırıları, hakaretleri asla kabul etmeyiz. Çünkü Rabbimiz; ‘Nebi müminlere nefislerinden evladır, önceliklidir.’ demiştir. Bizler diyoruz ki; Ey zamanın Kab Bin eşrefleri sizler Kab oldukça bizler Muhammed bin Mesleme olacağız. Sizler Allah Resulüne düşman oldukça bizler size düşman olacağız. Çünkü bizler Allah Resulünün dostunu dost, düşmanını düşman kabul etmişiz. Siz kimsiniz ki; Allah Resulünü terörist ilan ediyorsunuz Sizler yeryüzünü ifsad eden, nesilleri mahveden insanları ve insani değerleri ayaklar altına alan emperyalistlersiniz. Sizler topraklarımızı coğrafyamızı işgal ettiniz. Evlerimizi başlarımıza yıktınız. Namuslarımızı tarumar ettiniz. Yer altı ve yerüstü kaynaklarımızı çaldınız. Sonra da Muhammedi bir ruha direnenleri terörizmle suçladınız. Asıl terörist sizlersiniz.” dedi.

“Allah Resulüne uzatılan dillerin kesilmesi gerekir”

Hiç kimsenin fikir özgürlüğü, düşünce özgürlüğü adı altında İslami değerlere hakaret etmeye hakkının olmadığını ifade eden Teyfur, “İnsanlar küfür tercih etmede serbesttirler. Onlar istedikleri hayatı tercih edebilirler.  Ama hiçbir şekilde Allah Resulüne onun haysiyetine, onun pak ali beytine, onun getirdiği değerler hiç kimsenin hakaret etme özgürlüğü olamaz. Kimse bunu düşünce fikir özgürlüğü diye nisanlara sunamaz. Bunlar ikiyüzlüdür. Fransa’da Yahudileri eleştiren bir yazarı kovdular. Allah Resul tüm müminler için çok değerlidir. Taif’te Zeyd’in kendi bedenini siper ederek onu koruduğu gibi bizler de bugün Allah Resulünü bütün saldırılardan korumak zorundayız. Allah Resulüne hakaret eden, Kab Bin Eşref’in dilini Muhammed bin Mesleme kestiği gibi bugünde Allah Resulüne uzatılan dillerin kesilmesi gerekir.” diye konuştu.

“Müslümanım diyenler onun önderliğinde toplanmalı”

Teyfur sözlerini şöyle devam etti; “Bizler Allah Resulüne yardım etmek zorundayız. İki dünyada kurtuluşumuz buna bağlıdır. Bizler hayatımız boyunca Allah Resulüne tabi olmak zorundayız. Ancak bu şekilde kurtuluşa ereceğiz. Onu severek, onu önder ve rehber kabul ederek onun getirdiği ilkeler doğrultusunda dünyamızı inşa ederek kurtuluşa erebiliriz. Geçmişte insanlık nasıl onun etrafında toplanarak kurtuluşa erdiyse bugün bütün insanlığa çağrımız diyoruz ki bu zalimlerin bu müfsitlerin sözlerine kanmayın. Gelin Allah Resulünü tanıyalım. Onun insanlığa getirdiği değerler etrafında toplanalım. Rabbimiz onun kuranda övmüştür. O zalimler, o kâfirler yakında kimin terörist olduklarını görecekler. Terörizmin kendi elleriyle İslam dünyasına ithal edildiğini görecekler. Onu sevmek, onu korumaya çalışmak imanımızın bir gereğidir. Onun için muhakkak müminim, Müslümanım diyenler onun önderliğinde toplanmalı. Eğer ümmet olarak ihtilafları bir tarafa bırakmazsak, Kuran sünnet diğer selefin etrafında kardeş olmazsak Allah Resulü ve değerlerini koruyamayız. Tefrikalar bizi zillete düşürdüğü gibi ahrette bizi hüsrana uğratacaktır.”

 

“Allah Resulüne savaş açanlar tarih boyunca kaybettiler”

Dünya Müslümanlarına seslenen Teyfur, “Eğer ihtilafları bir tarafa atarak Ensar/Muhacir gibi kardeş olursak ve bu kardeşlik üzerinde kalırsak geçmişteki o muhteşem asrı bir daha yaşarız. Bizler parça parça oldukça hiçbir şeyimizi muhafaza edemeyeceğiz. Onun için geldiler coğrafyamızı işgal ettiler. Cezayir’de 1,5 milyon Müslümanı katlettiler. Mali, Suriye’de, Irak’ta İslam coğrafyasının her karışına bombalar yağdırdılar. İşgal ettiler. Kaynaklarını çaldılar. Kendi vazifemizi yaparsak rabbimiz düşmanlarını kahredecektir. Allah; İslam’a düşmanlık yapanları zaten Kur’an’da tehdit etmiştir. Bizler mümin olmanın gereklerini yerine getirmedikçe hiçbir şekilde izzetli bir hayatı yaşayamayacağız. Allah Resulüne savaş açanlar tarih boyunca kaybettiler, ona karşı kimse galip gelmemiştir. Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri; siz Muhammed Mustafa’ya ve onun getirdiği değerlere galip gelemezsiniz. Sizin düşmanlığınızı bir sebebinin şu olduğunu biliyoruz; siz topraklarımızı çiğnediniz ama Muhammedi bir ruhla ayağa kalkacağımızdan korkuyorsunuz. Siz Muhammedi tanıdığımız takdirde sizi bu topraklardan kovacağımızı biliyorsunuz. O yüzden Muhammedi insanlara kötü göstermeye çalışıyorsunuz. Ama bugün onu seven, onun için kendini kurban edebilecek binlerce Muhammedi vardır. Tek sıkıntıları ihtilaflardır. Eğer ihtilafları çözerlerse o zaman emin olun hepiniz buralardan def olup gideceksiniz. O zaman Muhammedi ruh bu topraklara sahip olacaktır. İnsanların kanları ve kemikleriyle yaptığınız sarayları da yıkacaklardır. Vazgeçin bu düşmanlıktan. Gelin sizler de Muhammedi okuyun ve tanıyın ve ona tabi olun. Ancak bu şekilde lanetten kurtulacaksınız. Başka şekilde rahat edemeyeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Miting dua ile sona erdi

Program yapılan konuşmaların ardından seslendirilen ilahiler devam etti.  İlahilerin ardından Özkan Yaman’ın okuduğu dua ile sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here