3923 ANTEP PRESS  / Gaziantep

Çekimleri büyük yankı uyandıran dizinin ikinci bölümünde filistinli direnişçilerin , kontrol noktasında israilli askerlere düzenledikleri baskından sonra aniden konu değişmesi kafalarda soru işareti uyandırdı. Özellikle İsrail`li askerlerin Filistinli direnişçilere yönelik operasyonlarının ekrana gelmemesi ve bu arada da çoluk-çocuk katliam yapıldığı şeklinde dizi de geçen ifadeler ekrana yansıyan görüntülerle eşleşmeyince dizinin sansürlendiği yolunda şüpheleri artırdı.

Ayrılık Dizisi`nin Genel Koordinatörü Bülent Erdinç, “Biz dizimizi senaryoya göre çekeriz, denetimden geçirir ve TRT`ye teslim ederiz. Gerisi TRT yetkililerinin tasarrufundadır” dedi.

 

Dizi çekimlerine 3 gün ara verdiklerini ve verilen aranın ardından çekimlerin Gaziantep ve Gazze`de devam edeceğini kaydeden Erdinç, “İnternette yayınlanan fotoğraflar olsun, görüntüler olsun bunları reel biçimde dramatik bir ortama taşıdık ve dizi yaptık. Birinci bölüm ses getirdi. Dün akşam da 2. bölüm yayınlandı. Yayınlanan 2. bölümle ilgili çeşitli sorular var. Örneğin, ikinci bölüm birinci bölüme göre neden zayıf diye. Ben zayıf olduğunu düşünmüyorum” dedi.
Erdinç, izleyicilerden dizinin takip eden bölümlerini izledikten sonra yorumda bulunmalarını isteyerek, “Bu kadar tepki yersizdir. Biz bir aşkı işliyoruz, dramayı işliyoruz. İki bayan arasındaki kuma ilişkilerini işliyoruz. Dizide oynama yapıldı mı? Bunu biz şöyle açıklarız. Biz dizimizi senaryoya göre çekeriz, denetimden geçiririz ve TRT`ye teslim ederiz. Gerisi TRT yetkililerinin tasarrufundadır. Buna biz müdahale edemeyiz. Yapacak bir şey yok. Biz kendi senaryomuzu çekmeye devam ediyoruz. Hiç bir sıkıntımız yok. Gelen tepkiler bize göre olumlu, yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye-İsrail ilişkilerini zedeleyici hiç bir şey yapmadıklarını ifade eden Erdinç, “Dizide gösterilenler İsrail askerleri değil, belli bir gruptur. İsrail`in içindeki Ergenekon oluşumudur. Her ülkede olduğu gibi orda da vardır, biz de bunu işlemişizdir. Hiç kimseyi zan altında bırakmadık, bırakmayız da. Bizim böyle bir amacımız da yoktur. Devletleri birbirine düşürmek bizi aşar. Zaten büyüklerimiz gerekli açıklamaları yaptı. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da, gerekli açıklamaları yapmıştır.

Doğrudur, Türkiye ile İsrail ilişkileri zayıflamaktadır. Bana göre bu bir tesadüftür. Bu ilişkilerin diziyle hiç bir ilgisi yoktur” şeklinde konuştu.

 

 

IHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here