Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin 1446. yıl dönümünde “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasının işlendiği Kutlu Doğum Haftasında, manevi dünyamızda, huzuru ve mutluluğu yaşıyoruz. Tüm insanlarımızın, Peygamber Efendimizin sahip olduğu tertemiz ahlak etrafında birleşerek, yaşamlarını O’nun yol göstericiliğinde hoşgörü, sevgi, saygı ve barışın hâkim olduğu bir dünyada, güven içerisinde sürdürmesini diliyorum.

Müslümanlar ve tüm insanlar olarak, bu dünyadaki insanlık ailesiyle birlikte yaşama imtihanına tabiyiz. Bu imtihanı başarmanın yolu da, Peygamberimizin örnek hayatı ve bizlere tavsiyelerine riayet etmekten geçiyor. “Allah’ın Resulü (S.A.V) “Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim, kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür.” diye buyuruyor.

Biz millet olarak, darda kalıp ülkemize misafir olarak gelen muhacir kardeşlerimize her türlü yardımı yapıyor, onlara her türlü kolaylığı gösteriyor, birlikte yaşama ahlakına sıkı sıkıya sarılarak, tüm imkânlarımızı seferber ediyor, kapılarımızı ve yüreğimizi açık tutuyoruz. “Dünya bize, biz birbirimize emanetiz. İnsan insanın kurdu değil, insan insanın yurdudur” düsturunu rehber edinen aziz milletimizin gösterdiği bu fedakârlıklar, inanıyorum ki sinemize sığınan tüm mazlumların dua ve iyi dileklerini kazanmamıza vesile olacaktır. Yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi aşkla, merhametle dolduran sevgili Peygamberimizin hatırasına, emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Kutlu Doğum Haftasının Sevgili Peygamberimizin tüm insanlığa rehber olan güzel ahlakı ve hayatını daha yakından öğrenmeye, Hadis-i Şeriflerini anlamaya vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin ve Gaziantepli hemşehrilerimizin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here