Cumartesi günü Şehitkamil Belediyesi’nin arkasında hizmet veren Durupark Düğün Salonu’nda trajikomik bir olay yaşandı. Bilir ve Ölmez aileleri evlatlarını evlendirmek için bu mutlu günde bir araya geldi. Fakat yağan yağmur ve dolu neticesinde bu mutlu günleri adeta işkenceye döndü. Çünkü yağan yağmur olduğu gibi Durupark’ın havalandırmalarından ve lambalarından salonun içine aktı. Büyük bir şok yaşayan gelin hanım gözyaşlarına hakim olamadı. Misafirlerine karşı büyük bir mahcubiyet yaşayan düğün sahipleri ne yapacaklarını bilemediler.

Asıl büyük şok ise Durupark yetkilileri çağrıldığında yaşandı. Yetkililer, özür dilemek yerine, pişkin bir edayla yaşananların “doğal afet” olduğunu, bir çok salonda benzer sıkıntıların yaşandığını ve bunun sorumlusunun kendileri olmadığını söyledi.

Düğün sahipleri ise buna “doğal afet” denmesinin kendilerini komik duruma düşürdüğünü, toprak ve kerpiç evlerde bile yağan yağmurla içerinin suyla dolmayacağını, bunun bir ihmal olduğunu dile getirdi.

Bu olaydan sonra davetlilerin büyük bir kısmı söylenerek salonu terk ettiler. Bilir ve Ölmez aileleri ise bu mutlu günlerinde kendilerine bu sıkıntıyı yaşatan Salon sahipleriyle tartışarak olayı mahkemeye taşıyacaklarını, maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını söyledi.

Geride hatırlamak istemeyecekleri bu anılar kaldı.

2 YORUMLAR

  1. admin’e sonuna kadar katılıyorum. böyle bir rezaletin açıklaması doğal afet olamaz. her afetin bile ihmal açısından bir sorumlusu vardır. sorumlular bunun hesabını vermeliler. en azından özür dileyip aldıkları parayı iade etmeliydiler…

  2. Malesef ben de ordaydım

    Bu talihsiz düğüne ben de katıldım. Düğün salonu ve tavırlar iğrençti.
    Düğün sahibi dava açsın bence.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here