ataturke-gazi-unvaninin-yildonumunde-egitime-basliyoruz2016-2017 eğitim ve öğretim yılına ilişkin yazılı açıklamalarda bulunan Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verilişinin 95. Yıldönümü olan 19 Eylül 2016 tarihinde başlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yeni Eğitim Öğretim yılının  başta çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm Milletimize hayırlara vesile olmasını dileyen Şahinbey ilçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi Facebook hesabından yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. Tepe; “Eğitim, bir milletin bekasını sürdürebilmesi için gereken en önemli unsurların başında gelir. Bugün dünyanın gelişmiş ülkeleri, eğitim öğretime en fazla yatırım yapan devletlerdir. Türkiye Cumhuriyeti olarak, bugünümüzü Cumhuriyetin kurulmuş olduğu dönemle kıyasladığımızda çok önemli mesafeler kat ettiğimiz görülecektir. Ancak sürekli değişen bir dünyada yaşadığımızı ve gelmiş olduğumuz seviyeyi yeterli görmemizin mümkün olmadığı da bir gerçektir. Değişimin devamlı ve hızlı olduğu bir dünyada, bizler de eğitim alanındaki çağdaş gelişmeleri yakından takip ederek, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bu gelişmeleri aktarmamız gerektiğini asla unutmamalıyız.
Vatanını ve Milletini seven, bizi biz yapan değerleri bilen ve koruyan, bilgili, donanımlı, çalışkan ve üretken bir nesil yetiştirmek, Milli Eğitimimizin ve çağdaş eğitim anlayışımızın bir gereğidir. Eğitim, birey ve toplum olarak hepimizin en önemli meselesidir. Vazgeçilmez bir süreç olan eğitimde çocuklarımızı, bu anlayışla yetiştirerek hayata hazırlamak başta idareci ve öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimizin de sorumluluğundadır. Bu duygu ve düşüncelerle; büyük emek isteyen, sabır ve özveri gerektiren eğitim yolculuğunda, hep beraber el ele vererek, yeni dönemde İlçemizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaların kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ederken, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here