Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Gaziantep Şube Başkanı Mithat Sevin, sendikaları tarafından düzenlenen geleneksel iftar programında yaptığı konuşmasında, “Mazlum ve mağdur islam coğrafyasının hain ve siyonist güçlere ‘one minute’ diyecek kahramanları bekliyor” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri Baro Lokalinde düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Programa, ŞahinbeyKaymakamı Uğur Turan, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve sendika üyeleri katıldı. İftar yapılmasının ardından sendika üyelerine seslenen Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mithat Sevin, Ortadoğu’da yaşanan vahşete dikkat çekti. Sevin şunları söyledi: “Gönüllü kuruluşlar olarak dünyanın neresinde bir mazlum varsa, Memursen ve Eğitim Bir Sen olarak orada olduk. Suriye, Irak, Mısır,Filistin, Arakan Doğu Türkistan Çeçenya, Nijer ve Somali gibi yerlerde insanlarımız ve ülkelerimiz bizleri bekliyor. Hala bizden ümit kesmediler. Bizi bekleyen bir dünya var. Düşen sancak yine düştüğü yerden ayağa kalakacaktır. Mazlum ve mağdur islam coğrafyası hain ve siyonist güçlere ‘One Minute’ diyecek kahramanlarını bekliyor. Bundan sonrada inandığımız değerler ve inancımız için millet iradesine milli iradenin hakim olması için çalışmalarımız ve çabalarımız devam edecek. Bu yolda dönüp arkamıza bakmayacağız. Daha yolun başındayız. Daha yapılacak çok iş, alınacak çok mesafeler var. Yeterki gölge edilmesin” İfadelerini kullandı.

Sendika olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Sevin, sendika olarak özlük ve özgürlük mücadelesinde pekçok kazanımlar elde ettiklerini belirterek, “Eğitimciler Birliği Sendikası olarak özlük ve özgürlük mücadelesinde yapılan çalışmalar sonucunda pekçok kazanımlara imza attık. Anayasal özgürlükler kapsamında hakkımızı en iyi şekilde kullanarak özgürlükler karşısındaki engellerin kaldırılması için sonuna kadar mücade ettik. Özgürlükçü ve sivil bir anayasa, oligarşik bürokrasiden arındırılmış bir YÖK, görevli ve toplu sözleşmeli sendika hakkı inanç, düşünce ve insan haklarının önündeki tüm engeller kaldırılıncaya, sosyal kültürel ve ekonomik yönden güçlendirilmiş eğitim topluluğu oluşana kadar bu yolumuzda devam edeceğiz” diye konuştu.

Sevin, ayrıca kamuda başörtüsü serbestisinin gelmesi için 12 milyon 300 bin imza topladıklarını da sözlerine ekledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here