dscf6412Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Gür, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Memur-Sen il Başkanı Mithat Sevin ve Memur-Sen Genel Sekreteri Fatih Ermeydan Vakfımıza nezaket ziyaretinde bulundular. Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ve Genel Sekreterimiz Mehmet Ali Eminoğlu’nun katıldığı toplantıda “Yeni Türkiye Yeni Gaziantep” vizyonu görüşüldü. Toplantıda genelde Türkiye, özelde ise ilimizdeki sorunlarımıza köklü çözümler bulabilmek için seviyeli ve entelektüel derinliği olan tartışmaların yapılması gerektiği vurgulandı.

Toplantıda tarihin her döneminde ilerleme ve gelişmelerin bir takım kriz ortamlarının neticesi olarak şekillendiği belirtilerek ülkemizde yaşanan sorunların farklı yönleri olduğu vurgulandı. Bu sorunların çözümü için; Sosyolojik gerçekliğimizin farkına varılması gerektiği dile getirilen görüşmede yanlış din algılarından kaynaklanan psikolojik bunalımın giderilmesi gerektiğinin altı çizildi. Sahih İslam algısının felsefik bir alt yapıyla tartışılması ve bu konuda entelektüel bir birikimin oluşturulması ve sorunların çözümü sürecinde her kurumun inisiyatif alması gerektiği belirtildi.

Toplantıda Gaziantep’in uzun yıllar ekonomik verilerle değerlendirilirken beşeri sermayenin, sosyal bakış sahibi kanaat önderlerinin ve akil insanların ihmal edildiğine değinildi. Yeni süreçte toplumun saf dışı bırakılan değerlerinin yeniden çözüme ortak edilmesi gerektiği vurgulandı.

Yeni dönemde yapılacak çalışmalarda nitelikli eğitim kadrosuyla Milli Eğitim Müdürlüğünün, akademik tecrübesiyle üniversitenin ve Gaziantep’te faaliyet gösteren sivil toplumun inisiyatif alması gerektiği dile getirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here