10565050627-10-201621159gaziantepgunes

Mehmet Tuncay Aykaç Okul Aile Birliği eğitimde yapmış oldukları yardım kampanyalarına bir yenisi daha eklendi.  EĞİTİMİN DESTEKÇİSİYİZ

Mehmet Tuncay Aykaç Okul Aile Birliği olarak eğitimin daime destekçisi olduklarını  ve eğitim kaynak oluşturduklarını söyleyen Dağüstü, “Mehmet Tuncay Aykaç Okul Aile Birliği olarak bir yıldır Mütercim Asım İmam Hatip Ortaokulu’na yardımlar yapıyoruz. Bu okullardaki Suriyeli öğrencilere, öğretmenlere, ailelere gıda, giyim, kırtasiye yardımı yapıyoruz. Bu yıl okulumuzun spor öğretmeni bizden bir talepte bulundu. Kardeş okulumuzun talepleri doğrultusunda kick boks spor dalında çok başarılı öğrencilerin olduğu öğrendik. Öğrenciler çok iyi ama spor malzemelerinde eksiklikler vardı. Spor malzemeleri de çok masraflı bir ürün. Biz  de spor ayrımı yapmadan tüm alanlarda spor odasına malzemeleri aldık” dedi. 

ONLARIN YANINDAYIZ

Durumu olmadığı için okul masraflarının karşılanamaması halinde Türk ve Suriyeli öğrenci ve ailelerine yardım kampanyaları başlattıklarını sözlerine ekleyen Dağüstü, “Türk ve Suriyeli öğrenciler için durumu olmayanlara özel kırtasiye yardımları yapıyoruz. Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı da programımıza katıldılar. Hem spora destek veriyoruz hem de öğrencilerimize yanlarında olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

YAĞCI TAKDİR ETTİ

Mehmet Tuncay Aykaç Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Dağüstü’nün eğitim yardımları programına Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı’da katıldı. Yağcı, okul aile birliklerinin bu şekilde özverili çalışmaları halinde muhtaç olan öğrenci de veli de kalmayacağını vurgulayarak gerçekleştirilen projeden dolayı Mehmet Tuncay Aykaç Okul Aile Birliği Başkanı Fatma  Dağüstü’nü tebrik etti. 

AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here