22110218_14330028_154585904993902_1695015117532434124_nAlınacak önlemler dün düzenlenen toplantılarda Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete tarafından okul müdürlerine anlatıldı. Müdürler de kendi okullarında öğretmenlerle toplantı yaptı.

Gaziantep’te artan terör olayları ve okul önlerinde meydana gelen olaylar, olağanüstü tedbirler alınmasına sebep oldu. Giriş çıkışlarda sıkı denetim olacak. Okul bahçelerine öğretmenler dahi araçlarını koyamayacak. Okul etrafındaki şüpheli kişiler anında emniyet yetkililerine bildirilecek.

2016-1017 eğitim öğretim yılında okul içerisinde çevresinde güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gaziantep’teki tüm özel ve Devlet okullarının müdürlerine, okul müdürleri de öğretmenlere okul içerisinde ve çevresinde alınması gereken güvenlik önlemleri ve yapılması gerekenleri anlattı. Kentte artan terör ve okul çevresinde meydana gelen istenmeyen olaylar, sıkı önlemlerin alınmasına sebep oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatı ile artık öğretmenler dahi okul bahçelerine araçları ile giremeyecek. Öğrencilerini getiren veliler sıkı denetimden geçecek. Okul etrafında şüphelenilen veya tanınmayan kişiler görüldüğünde okul idareleri bilgilendirilecek. Öğrencilerin giriş çıkış saatleri dışında okul dışına çıkmalarına müsaade edilmeyecek.

Gaziantep’te 2016-2016 eğitim öğretim yılı ile ilgili güvenlik bilgilendirmesi için ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Solak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe okul müdürleri ile bir araya geldi. Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrasında müdürlere alınması gereken güvenlik önlemleri ve okulların ihtiyaçları ile ilgili tartışıldı. Müdürler de okullarına giderek öğretmenlerle toplantıda bir araya geldi. Okul müdürleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kendilerine verilen talimatlar ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgileri öğretmenlere aktardı.

Okullarda güvenlik önlemleri sadece önlemlerle sınırlı kalmayacak. Öğrenci ve velilere bilgilendirmeler yapılacak. Öğrencilere tanımadıkları insanlara yaklaşmamaları, giriş çıkış saatleri dışında dışarı çıkmamaları, şüphelendikleri durumlarda hemen öğretmenlerine gitmeleri gibi konularda bilgiler verilecek. Toplantıda ayrıca okulların ihtiyaçları da gündeme getirildi. Okullarda eksik olan ve dağıtılmayan kitaplar, eksiklikler de gündeme geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here