GAZİANTEP’TE DERSLİK AÇIĞININ KAPATILMASI AMACIYLA VALİLİK TARAFINDAN BAŞLATILAN “EĞİTİME DESTEK” KAMPANYASINA,GAZİANTEPLİ HAYIRSEVERLER İLGİ GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR. (İHA/GAZİANTEP-İHA)

İlimizdeki derslik açığının kapatılması amacıyla Valiliğimizce başlatılan “Eğitime Destek” kampanyasına, Gaziantepli Hayırseverlerimiz ilgi göstermeye devam ediyor.

gaziantep-egitimine-hayirsever-destegi-1430924210

Bu kapsamda Gaziantepli Hayırsever işadamı Ahmet Danış, 91. protokolü imzalayarak Şehitkamil İlçesi Batıkent Mahallesinde yapılacak olan 24 derslikli ortaokula isim hakkı karşılığı nakdi bağışta bulunarak destek oldu.

Konuya ilişkin protokol, Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek, Sayın Valimiz Ali Yerlikaya ve Hayırsever Ahmet Danış arasında imzalandı.

Protokol imzasında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek; her şeyi devletten beklemek yerine, imkânı bulunan hayırseverlerin gönüllü katkılarının çok değerli bir hayır olarak takdirle anılacağının altını çizerek, Gaziantep eğitim-öğretimine hayırsever Ahmet Danış ve ailesinin katkılarını çok anlamlı bulduklarını belirterek, Ahmet Danış ve aile fertlerine teşekkürlerini ifade etti.

Sayın Valimiz Ali Yerlikaya konuşmasında “Hıdırellez” Bayramı olarak başlayan böyle anlamlı bir günde, ilimizin eğitim-öğretimine hayırsever desteği kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Hayırların en önemlisi eğitime yapılandır. Tüm Gaziantepli hemşehrilerimizden ilimizin eğitim-öğretimine destek olmalarını bekliyoruz. Hayırsever Sema-Ahmet Danış Ailesine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayırsever işadamı Ahmet Danış ise,  Gaziantep ve Kilis illerinde eğitim-öğretime destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Bize bu imkanı sağladıkları için Sayın Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Maddi durumu iyi olan tüm hemşehrilerimizi eğitime destek olmaya çağırıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here