Son günlerde yaşanan olaylar birçok okulun da zarar görmesine sebep oldu. IŞİD’in Kobani’ye saldırmasını bahane ederek şiddet içerikli eylemlere imza atan gruplar, kent merkezindeki birçok okulu da tahrip etti. Eylemciler, Şahinbey bölgesinde 1, Şehitkamil bölgesinde de 6 okula zarar verdi. eylemciler, okullardan birinde Atatürk büstünü de yerinden söktü. Milli Eğitim Müdürlüğü ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

BİRÇOK OKUL ZARAR GÖRDÜ

IŞİD’in Kobani’ye saldırmasını şiddet içerikli eylemlerle protesto eden eylemciler, eğitim yuvalarını da hedef aldı. Okulların içine Molotof kekteyli atan, birçok okulun kapılarını ve camlarını kıran eylemciler, bir okulda da Atatürk büstünü yerinden söktü.

OKULU YAKMAK İSTEDİLER

Şahinbey bölgesinde bulunan Hatice Karslıgil İlkokulu ve Ortaokulu’na molotofkokteyli atan eylemciler, okulu yakmaya kalkıştı. Emniyet güçlerinin de müdahalesi ile okulu yakma eyleminde başarısız olan grup, okulu taşlayarak bütün camlarını kırdı.

İŞTE ZARAR GÖREN OKULLAR

Şehitkamil bölgesinde de birçok okula zarar veren eylemciler, Nuriye Vasıfsız Kız Anadolu Lisesi ve Gazikent İMKB Ortaokulu’nun camlarını taşlayarak kırdı. Nigar Ertük Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve Karacaoğlan Ortaokulu’na da molotofkokteyli atan eylemciler,  Samiye Teymur Emine Ulusoy İlkokulu’nun da giriş kapılarını kırdı. Okulların camlarını ve giriş kapılarını kırarak okula zarar veren eylemciler, Aydınlar İlkokulu-Ortaokulu’nda da Atatürk Büstü’nü yerinden söktü. Atatürk Büstü’nü yerinden söken eylemcilerin, burada, vatandaşın hassas olduğu bir konuda provokatif bir eyleme imza atma hedefinde oldukları öğrenildi.

MİLLİ EĞİTİM SESSİZ

Eylemciler tarafından tahrip edilen ve Atatürk büstü sökülen okulların tadilatı hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün herhangi bir çalışma yapıp yapmadığı merak ediliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün zarar gören okullarla ilgili de şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmazken, olaylarda zarar gören okullarda eğitimin de devam edip etmediği ayrı bir merak konusu oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here