20150119_608_memursen2jpg

Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Memur-Sen’i ziyaret etti. Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların başkan ve yöneticiler ile bir araya gelen Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, “Şahinbey için fikri olan, projesi olan getirsin, birlikte çalışalım ve gerçekleştirelim” dedi.

203 BİN ÖĞRENCİ, 10 BİN ÖĞRETMEN

Eğitimin önemine dikkat çeken Kaymakam Aydın, haftada bir gün okulları ziyaret ettiğini ve okuldaki tüm öğretmenlerle görüştüğünü söyledi. Aydın, “Şahinbey ilçesindeki okullarda 203 bin öğrenci eğitim ve öğretim görüyor, 10 bini aşkın öğretmen görev yapıyor. Bu çok büyük bir güç. Bu gücü kullanarak güzel projeler yapabilmek, daha doğrusu potansiyel enerjiyi harekete geçirecek çalışmalara başladık” dedi.

ŞAHİNBEY İÇİN FİKRİ OLAN BİZE GELSİN

“Artık yönetim anlayışı değişti. Birlikte üreten, tasarlayan, hedefler koyan ve birlikte hareket edilen yönetim anlayışı çağımız gerçeklerine daha uygun ve daha başarılı olacak. Böylece kamu hizmetlerinde de standartlar yükselecektir” diyen Şahinbey Kaymakamı Aydın şöyle devam etti:

“Şahinbey için fikri olan herkes bize başvurabilir ve bizimle birlikte çalışabilir. Ben göreve gelince tüm kamu çalışanlarına bir mektup yazdım. Şahinbey için fikri olan, projesi olanlar bize başvursun istedim. 100’ün üzerinde kamu çalışanından geri dönüş aldım. Çok güzel projeler geldi. Mesela İngilizce eğitiminde başarıyı yakalamaktan, obezite ile mücadeleye kadar çok değişik alanlarda projeler geldi. Bu projeleri gerçekleştirmek için çalışma grupları oluşturduk. Çalışmalar çok güzel devam ediyor.

YÖNETİCİLER DE ELEŞTİRİYE AÇIK OLMALI

Şimdi bu ortak enerjiyi sinerji haline getirmek istiyoruz. Başarı için iletişim ve paylaşıma açık olmalıyız. Türkiye son 12 yılda ekonomik olarak çok önemli başarılar elde etti. Bugün dünyanın en büyük 16. ekonomisiyiz. Ancak, yaşam standartlarımız açısından aynı şeyi söylemek mümkün değil. Çoğu AB ülkesinden daha zenginiz. Ama geleceğe ümitle bakamıyoruz. Yöneticiler de eleştiriye açık olmalı. Yapılan iyi niyetli, yol gösterici eleştirilere alınganlık göstermemeli. Doğruyu, başarıyı yakalamanın yolu budur. Bu nedenle tüm kamu çalışanlarının, sivil toplum örgütlerinin desteğini, katılımını, önerilerini ve eleştirilerini bekliyoruz. Şahinbey’i birlikte yönetelim.”

Memur-Sen İl Başkanı Mithat Sevin de, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın’a ziyaretinden dolayı teşekkür ettikten sonra, Memur-Sen’in sendikal gündemi ile ilgili bilgi verdi. Sevin, Gaziantep’te tüm hizmet kollarında yetkili olduklarını belirtirken, “Memur-Sen, sadece ücret sendikacılığına odaklanmayarak hizmet sendikacılığı da yapan Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here