IMG_20150123_190933

Yoğun programlarına rağmen Gazikent İMKB Ortaokulu Geçici Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Vasıf Munis ve Yusuf Tüfekçi’ye kocaman teşekkürler.

IMG_20150123_185206

Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Müdür yardımcıları Vasıf Munis ve Yusuf Tüfekçi; Gazikent İMKB Geçici Eğitim Merkezi’ndeki Suriyeli öğrencilerin karne törenine katıldı.

IMG_20150123_185959

Celalettin Ekinci yaptığı konuşmada çizilen sınırların suni sınırlar olduğunu ve bu sınırların insanları asla ayıramayacağını, bu coğrafyadaki insanların kardeş olduğunu ve derin bir geçmişe sahip olduğunu söyledi. “Size bu zulmü reva görenleri asla unutmayın, çektiğiniz bütün sıkıntıların farkındayız” diyen Ekinci, “keşke acılarınızı hafifletecek daha çok imkana sahip olsak, sizin için daha çok şeyler yapsak” dedi.

IMG_20150123_185415

 

Öğrencilerin ilgisinden ve özellikle verdikleri türkçe cevaplardan oldukça memnun kalan Ekinci, öğrencilerin gözlerinin ışıl ışıl olduğunu, hayat dolu baktıklarını ve başarılarından dolayı her zaman için destek vereceklerini dile getirdi. ” Bu topraklardaki imkanlar sizin imkanlarınız, okulllarımız sizin okullarınızdır” diyen Ekinci’nin duygulandığı gözlendi.

Karne dağıtımı ise oldukça esprili anlar yaşanmasına neden oldu. Müdür Ekinci özellikte türkçe dersinden düşük alan öğrencilere: “bu türkçe niye zayıf?” diye esprili bir dille takıldı. Öğrencilere ilerde ne olmak istediklerini soran Ekinci: “doktor olmak istiyorum” cevabına karşılık “ne için doktor olmak istiyorsun, parası için mi?” diye sordu. öğrencinin “hayır, hasta insanlara yardım etmeyi çok istediğim için” cevabını verince “aferim” diyerek tebrik etti.

IMG_20150123_185326

 

Gaziantep Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Geçici Eğitim Merkezlerinden sorumlu Vasıf Munis ise Gaziantep’te yaşayan Suriyelilerin kayıt altına alınarak okullara kazandırılacağını ve eğitimlerinin her aşamasıyla ilgili tedbirler alındığını söyledi.

 

IMG_20150123_190810Gaziantep’te hızlı bir okullaşmaya gittiklerini ve kayıt altına alınmayan,okula kazandırılmayan hiçbir Suriyeli öğrenci bırakmayacaklarını dile getirdi.

IMG_20150123_185509

Gazikent İMKB Ortaokulu Geçici Eğitim Merkezinin Koordinatör Müdürü Bülent Bilir ise; Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Müdür Yardımcıları Vasıf Munis ve Yusuf Tüfekçi’ye bu yoğun programlarına rağmen okulundaki Suriyeli öğrencilerin karne törenine katıldıkları için teşekkür etti. Bu ziyaretin öğretmen ve öğrencilere büyük moral verdiğini ve onurlandırdığını dile getiren Bilir, bu desteğin her zaman devam etmesi gerektiğini ve bu mağdur insanların her vesileyle sevindirilmesi gerektiğini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here