Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 80 bayan kursiyerin 4 ay süresince hazırladığı el sanatları ürünlerinden oluşan serginin açılışını gerçekleştirdi.

Şahinbey Belediyesi bünyesinde bulunan 19 sosyal tesiste ders alan 619 bayan kursiyer, 4 ay süresince el sanatları ve mefruşat eğitimi gördü. Çeşitli tekniklerde el sanatları öğrenen kursiyerler, aile bütçelerine katkı sağlayabilecek derecede mesleki bilgi edindi.

Bayan kursiyerler, eğitimini aldıkları el sanatı teknikleri ile oluşturdukları ürünleri tanıtmak amacıyla Şahinbey Belediyesi Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’nde sergi açtı. Şahinbey Belediyesi bünyesinde eğitim alan 619 bayan kursiyerden 80 kursiyerin eserleri ile oluşturulan serginin açılışını Başkan Mehmet Tahmazoğlu yaptı.

Şahinbey Belediyesi bünyesinde toplam 41 bin kursiyerin eğitildiğini belirten Başkan Tahmazoğlu, şunları söyledi:

“Şahinbey Belediyesi olarak 65 sosyal tesisimizde 30 ayrı branşta kursiyerlerimize ders veriyoruz. Şu anda toplam 41 bin kursiyerimiz var. Bunlar aktif olarak çalışıyorlar. Ayrıca mefruşat kursunda 22 sosyal tesisimizde kurslarımız devam ediyor. Şu anda içinde bulunduğumuzŞahinbey Belediyesi Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’nde eğitim alan 80 kursiyerlerimiz, 4 ay boyunca yapmış oldukları el sanatı ürünlerini, göz nurlarını bu sergi vesilesi ile burada sergiliyor. Hepsinin eline, emeklerine sağlık.”

Kursiyerlerin ürettiği ürünler ile aile bütçelerine katkıda bulunmalarına da yardımcı olduklarını söyleyen Tahmazoğlu, “Kursiyerler, oluşturdukları eserler içerisinden satışını yapmak isterlerse kendi personellerimiz aracılığı ile Gümrük Hanı’nda kendilerine ürünlerini satma imkanı sunuyoruz. Ücretinin tamamını da kendilerine ödüyoruz” diye konuştu.

Serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Tahmazoğlu, “Ben bu serginin açılmasında emeği geçen başta kursiyerlerimiz olmak üzere öğretmenlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here