ellerin-sesini-ogreniyorlar_11-06-2012_03-20-13Gaziantep İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nde SODES projesi kapsamında eğitim alan işitme engelli kursiyerler Türkiye’de bir ilke imza attı.

Kursiyerler, işitme engellilerin çektikleri sıkıntıları anlatmak için kısa film çekti, davul zurna eşliğinde halk oyunları oynadı ve işaret dili ile şarkı söyledi. İşitme engellilerin çektikleri kısa filmde; işitme engelliler içerisinde konuşabilen, duyabilen sağlıklı bir insanın yalnız kalması ve mağdur duruma düşmesi konusu işleniyor. Kısa filmde ayrıca, işitme engelli vatandaşlar arasında yalnız kalan kişinin onların gözünden bakabilmesi ironili bir şekilde izleyicilere sunuldu.

Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda, Gaziantep İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülmekte olan Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen “Ellerin Sesini Öğreniyorum” projesi kapsamında eğitim gören işitme engelliler sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here