650x344-adanada-teror-saldirisi-1479970681466Adana’da Valilik otoparkında patlama meydana geldi. Hain saldırıda 2 kamu görevlisi şehit oldu, 21 kişi yaralandı. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, saldırıyı gerçekleştiren teröristin kadın olduğundan şüphelenildiğini açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Valiliği protokol girişine yakın bir yere konulan bomba yüklü araç teröristlerce patlatıldı.

08.00 sıralarında Valilik protokol girişi ve yanındaki binanın bütün pencereleri kırıldı ve binada hasar oluştu.

Valilik binasının karşısındaki binaların da camları kırıldı. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

2 ŞEHİT 21 YARALI

Hain saldırıda 2 kamu görevlisinin şehit olduğu, 21 kişinin yaralandığı öğrenildi.

ADANA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AHaber yayınında yaptığı açıklamada, “Saat 08.05 civarında otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor” dedi.

OTOPARK GÖREVLİSİ GÖZALTINA ALINDI

Adana Valiliği otopark görevlisinin gözaltına alındığı öğrenildi. Patlama olduğunda Adana Valisi Demirtaş’ın Valiliğe gelmek üzere yolda olduğu öğrenildi. Vali Demirtaş hain saldırıyı yolda öğrendi.

BAŞBAKAN BAKANLARDAN BİLGİ ALDI

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, Adana Valiliği otoparkında bir aracın patlatılmasıyla gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin ilgili bakanlarla telefonla görüştü. Yıldırım, terör saldırısına ilişkin bakanlardan bilgi aldı.

“HAİNLER HALEN HER YERDE”

AHaber yayınına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Adana Valiliği gibi bir yerde böyle bir saldırı gerçekleştirilmesi içimizde hala hainlerin olduğunu gösteriyor dedi. Metiner şöyle konuştu: Hainler halen her yerde. Çok iyi korunduğunu düşündüğümüz yerlerde bile bomba patlatabiliyorlar. Her şeyin farkındayız. Terörle mücadelemiz sürerken masumları yerinden alıyorsunuz diyenler böyle bir saldırıyla halen devletimizin kritik mevkilerinde emniyet güçlerinin içinde ya da başka mevkilerde bu bombaların patlamasının başka bir sebebi olamaz. Birilerinin karşımıza mağdur edebiyatı ile gelmelerinin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunlar birer imtihandır böyle günlerde dostumuzu, düşmanımızı görüyoruz. Buradan milletimize sesleniyorum vatanımıza göz koyanları hep birlikte ezelim inşallah!

EKİPLER OLAY YERİNDE İNCELEME YAPIYOR

Adana Valiliği otoparkında bir araçta meydana gelen patlama sonrası polis ekipleri olay yerinde inceleme başlatırken, otoparkta görevli bir kişi ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Valilik makam girişine yakın noktada bulunan otoparktaki bir araçta meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Özel harekat polislerinin geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri detaylı inceleme çalışması başlattı. Bu arada, patlamanın meydana geldiği aracın parçalarının çevreye yayıldığı görüldü, Valilik binası, çevredeki bazı iş merkezleri ve araçlarda da hasar oluştu. Olay nedeniyle kapatılan çevredeki yollarda ise ulaşım daha sonra kontrollü olarak açıldı. Polis helikopterinin de havadan olay yerinden görüntü aldığı gözlendi. Öte yandan, Valilik otoparkında görevli bir kişinin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

ARACI KADIN TERÖRİST GETİRDİ

Adana Valiliği otoparkında 2 kişinin hayatını kaybettiği 21 kişinin yaralandığı bombalı saldırıda kullanılan patlayıcı yüklü otomobilin Mersin plakalı olduğu belirlendi. Bombalı aracı kimliğini gizlemek için başörtüsü takan kadın teröristin valilikte mesainin başladığı sırada getirip, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir yere bıraktığı ve uzaklaşmasının ardından patlamanın olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here