Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) eğitmenleri anaokulu öğrencilerine mozaik çalışmaları yaptırdı.

GAMEK Kurbanbaba Gençlik ve Kültür Merkezi Mozaik Kursu Eğitmenleri eşliğinde rengarenk taşları birleştiren Mutlu Anaokulu öğrencileri, birbirinden güzel eserler ortaya çıkarttı.

Dikkat ve beceri isteyen mozaik sanatını büyük bir başarıyla gerçekleştiren minikler, yaptıkları eserlerle hem keyifli saatler geçirdi hem de tarihi geçmişe dayanan mozaik kültürünü öğrendi.

HAYAL GÜÇLERİ ÇOK GENİŞ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, etkinliğin iki gün sürdüğünü belirterek, “Anaokulu öğrencilerini bu tür aktivitelerle sanatla buluşturuyoruz. Miniklerin sanatı sevmelerini ve ileride de hayatlarının bir parçası olmasını hedefliyoruz. 5 yaş ile fıstık kabuklarıyla, 6 yaş anaokulu öğrencileriyle de mozaik taşlarıyla yapılan çalışmalar onların hayal güçlerinin ne kadar geniş olduğunu bize kanıtlıyor. Geleceğe yatırım yapmak için çocuklarımızı iyi yönlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here