“Şehitkamil Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında son dönemlerde il genelinde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı ‘Emniyet Kapımızda Başlar’ sloganıyla yola çıkarak, vatandaşların hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirilmesi adına 10 bin adet broşür ve 500 adet afiş hazırlayarak Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bastırılan broşürlerle birlikte vatandaşlarımızın hırsızlık olaylarına karşı bilinçlenmesine katkı sağlıyoruz” dedi.

HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI BU TÜR ÇALIŞMALARI HEP BİRLİKTE DEVAM ETTİRECEĞİZ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret eden Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, broşür ve afişleri Başkan Rıdvan Fadıloğlu’ndan teslim aldı. Vatandaşların hırsızlık olaylarına karşı alınacak tedbirlerin yer aldığı ‘Emniyet Kapımızda Başlar’ broşürü özellikle, vatandaşların evlerinde alacakları kapı güvenliği pencere güvenliği konusunda önemli bilgilere ver veriyor. Yaklaşık 10 bin adet broşür ve 500 adet afişi Polis memurlarına teslim eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Emniyet Müdürlüğümüzle değişik dönemlerde, değişik projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Şuanda Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız çalışmada ‘Emniyet Kapımızda Başlar’ sloganıyla başlattığımız kampanyayla vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesine yönelik bir çalışma başlattık. Ben öncelikle Asayiş Şube Müdürlüğü nezdinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüze yürekten teşekkür ediyorum. Bizim Sosyal Tesislerimizin her zaman söylediğimiz gibi yalnızca buraya gelip oturulup gidilen bir yer değil, değişik konularda eğitim verilen bir yer olarak kullanıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarıyla değişik konularda eğitim çalışmaları yapılırken, bu seferde yine Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte ‘Emniyet Kapımızda Başlar’ başlığı adı altında vatandaşlarımızın kendi güvenliğini sağlamak adına nelere dikkat etmesi gerek, bu hususta bilgilendirmeler yapılıyor. Yine aynı zamanda Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte bastırılan broşürlerle vatandaşlarımızın bilinçlenmesine katkı sağlanıyor. Bu şekilde vatandaşlarımızın nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olduktan sonra hem emniyetimizin yükünü bir nebze olsun aşağıya çekebilirsek, diğer taraftan da vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak adına bir katkı sağlamış oluyoruz. Ben bu tür çalışmaları hep birlikte devam ettireceğiz. Ben bu vesileyle emniyet camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here