Gaziantep dünyanın en güvenli kenti

Gaziantep Kalesi ve çevresinde 2,5 yıldır devam restorasyon çalışmaları esnafın yüzünü güldürdü. Kent esnafı terör ile anılmalarını eleştirerek, Gaziantep’in dünyanın en güvenli şehri olduğunu savundu.

Gaziantep dünyanın en güvenli kenti

2,5 yıl önce başlatılan Gaziantep Kalesi ve çevresinin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bakırcılar ve Sedefçiler Odası Başkanı İbrahim Açık, kale ve çevresinde yapılan çalışmaların esnafı olumlu etkilediğini ifade etti. Tarihi kale ve çevresinde yapılan çalışmalardan memnun kaldıklarını dile getiren İbrahim Açık, şöyle dedi:

“Burada sadece kale restore edilmiyor kalenin çevresine kültür yolu da yapılıyor, yerli ve yabancı turistler bu kültür yolu ile Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı ve kaleyi gezecekler. Bu yapılan çalışma bakırcıları yüzde yüz etkiliyor çünkü bizim müşterilerimizin çoğu yerli ve yabancı turistlerdir. Ne kadar turist gelirse bizim için o kadar iyi. Dünyanın gündeminin TürkiyeTürkiye‘nin gündeminin Gaziantep olduğu bir dönemde çok şükür işler iyi, en azından boş oturmuyoruz çalışıyoruz. Son zamanlardaki terör algısından etkileniyoruz ve aslında terörün amacına hizmet ediyoruz. Ama bize göre bugün dünyanın en güvenli şehri Gaziantep‘tir. ABD’de sıkı yönetim var, Fransa‘da bombalar patlıyor, terör her yerde var, insanları tedirgin etmemek lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here