Gaziantep Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrenciler, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle gösteri yaptı. Yapılan gösteri izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine; Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şahinbey Belediyesi Başkan Vekili Cuma Güzel, Başkan Yardımcıları, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sahnede birbirinden güzel performanslar sergileyen fiziksel ve zihinsel engelli çocuklar, izleyicilerden büyük alkış topladı. Gösteriler sırasında çalan müziklerde oynayan çocuklara protokol üyeleri de sahneye çıkarak eşlik etti.

Gösteri de konuşan Şahinbey belediyesi Başkan Vekili Cuma Güzel, “Engellilere fırsat tanınca ortaya neler çıkacağını hep birlikte görmüş olduk. Engelli çocukların yaptığı gösterilerden çok etkilendik.Bugün gördük ki engelli gençlerimiz aldıkları eğitimlerle sosyal yaşama katılarak, faydalı işler yapabiliyor. Engelli olmak insanın istediği bir durum değil. Unutmayalım ki her insan bir engelli adayı. Ben burada bulunan bütün engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Engeliler Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum. Onlara Başarılar diliyorum. Bu kardeşlerimize gösterdikleri şefkat ve verdikleri eğitimle, onların sosyal hayata katılmasını sağlayan değerli eğitmenlerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri engelli çocukları tokalaşarak tebrik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here