Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı sosyal tesis olan Maanoğlu Cafe’deki geceye Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Meral Özgen, Gaziantep Ayışığı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi kurucuları Latife Ülkü, Zerrin Aslan ve Nuray Durgun ile çok sayıda engelli katıldı. Yemeklerin yenilmesinden sonra yapılan müzikli eğlencede engelliler gönüllerince eğlendi. 

“ENGELLİLERİ DAHA YAKINDAN DİNLEDİK”

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Meral Özgen, engellilere yönelik moral motivasyon gecesini Ayışığı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi ile ortaklaşa düzenlediklerini açıkladı. Engelliler için Maanoğlu Cafede yemekli ve müzikli bir program yaptıklarını kaydeden Özgen şöyle konuştu: ”Geçen hafta 3 Aralık Dünya Engelliler günüydü. Engellilerimizle beraber olabilmek ve sorunlarını çok daha yakından dinleyerek paylaşmak, bir parça da olsa mutluluk dağıtmak istedik. Zaman zaman bu tür yemekleri ve etkinlikleri düzenliyoruz.”   
Ayışığı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi kurucularından Latife Ülkü ise, bu tür etkinliklere her zaman severek katıldıklarını ifade ederek, “Bize gelen çocuklar özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar. Onların sosyal anlamda gelişmeye ihtiyaçları oldukları zamanlar oluyor. Birlikte kaynaşma ve topluma uyum sağlama becerilerini kazanmaları adına bu tür etkinlikler her zaman için önemi ve faydası olacağının düşünüyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here