Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, engellilerle iftar açtı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik geleneksel hale gelen iftar yemeği bu yıl Kırkayak Antepevi’nde verildi. İftar yemeğine; Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Hulisi Kalender ve 38 dernek üyesi 430 engelli katıldı.sahin-engellilerle-iftar-yapti-6241932_o

İftar öncesi Kuran-ı Kerim ve dua okundu. Açılan iftar sonrası konuşan Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, şunları söyledi:

 

“Bu memleketin hizmetkarı olmak ne güzel, bu bayrağın altında hizmet etmek ne güzel, bu gök kubbenin altında İstiklal Marşı okumak ne güzel, ezan okumak ne güzel, bu kente hizmet ne güzel, iman ile yola devem etmek ne güzel, bu memleketin emrindeyiz. Allah’ın izni ile bu gök kubbede bu bayrak dalgalanacak, ezanlar susmayacak.”

 

İftar etkinliğinde söz alan Başkan Fatma Şahin ise şu ifadeleri kullandı:

 

“Bu güzel günde, bu maneviyatı yüksek günde bir araya geldiğimiz için, davetimize icabet edip geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. 11 ayın sultanındayız. Muhteşem birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ayını yaşıyoruz. Sevginin, barışın huzurun ayını yaşıyoruz. İçinde bin aydan daha hayırlı ‘Kadir Gecesi’ gibi bir gün geçireceğiz ve inşallah hep birlikte çocuğumuzla bayrama ulaşacağız. Bayram sevincini yaşatacağız.

 

Ramazan ayı Kuran-ı Kerim ayıdır. Kuran-ı Kerim’in indirildiği aydır. Kuran-ı Kerim bize iyinin kötüden ayrıldığı ve ilahi mesajla bizim yaşamdaki muradımız nedir, bu hesabı nasıl vereceğiz mesajının verildiği çok önemli bir ışık, çok önemli bir ilahi mesajdır. Burada özellikle hayatın büyük bir sınav olduğu engelli kardeşlerimiz içinde sınav olduğunu, engelsiz kardeşlerimiz içinde sınav olduğunu herkesin büyük bir sınavı olduğunu birliyoruz. Bizim inancımıza göre de bir insanı öbür insandan ayırt eden şey ne onun kaşı, gözüdür, ne eli ayağıdır. Bir insanı bir insandan ayırt eden şey takvasıdır.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here