21256357916.5.2016124433gaziantepgunesGaziantep Üniversitesi (GAÜN) Engelsiz Yaşam Topluluğu tarafından düzenlenen “Engelsiz Akşam” adlı skeç, şarkı ve tiyatral gösteriler, GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi Atatürk Kültür sahnesinde gerçekleştirildi. Engelsiz Yaşam Topluluğu üyelerinden Tolga Balatlioglu, Ali Altunpinar ve İrem Barış işaret diliyle İstiklal Marşı çevirisini yapması sonrasında başlayan etkinlikte, engelli öğrencilerin gösterilerinin yanı sıra çok sayıda skeç, şarkı ve tiyatral gösterileri katılımcılar keyifle izledi.

Programın açılışında konuşan Engelsiz Yaşam Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Makbule Ekici, “Engele ve engellilere yönelik çalışmalar yapan herkesin yaptığı ortak yanılgı bir gün bizim ya da yakınlarımızdan birinin engelli olabileceğini düşünerek projeler üretmek ya da farkındalık kazandırmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunmaktır. Bizden çok mevcut engelli kişilerin sorunlarının giderilmesi amaçlandığında topluma daha faydalı projeler ortaya çıkacaktır ki topluluk olarak amacımız da budur” şeklinde konuştu.

Topluluk Başkanı Mehmet Altuğ Özyurt, bu gibi etkinliklerle engellilerin toplumun her kesimiyle iç içe olmasını amaçladıklarını söyledi. Topluluk Başkan Yardımcısı Talip Gökhan Dokumacı da, “Günlük yaşantımızda yaptığımız başlıca hatalardan biri ‘;Ben’; dilini kullanmıyor olmamızdır. Eğer bir şeylerin sebeplerini başkalarına ya da bizimle direk olarak alakası olmayan başka durumlara yüklemek yerine kendimizi ve elimizden gelenleri işin içine katarak çözüm odaklı düşünmeyi başarırsak engelleri aşmaya yaklaşmış oluruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here