5432115611.05.2015131351gaziantepgunes

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şahin, yayımladığı mesajında “Ülkemizde yaşayan engellilerin en önemli problemi toplumsal bellekte oluşmuş sağlıksız engelli algısıdır. Engelli deyince toplumsal belleğimizde aciz ve muhtaç bir birey beliriyorsa ki bu maalesef ki bu şekildedir bu durum toplumsal engelli algımızın sağlıklı bir zeminde oturmadığını göstermektedir” diyerek şu ifadeleri kullandı, “Şurası iyi bilinmelidir ki ülkemiz de yaşayan engelliler aciz ve muhtaç bireyler olmayıp en az engelsiz bireyler kadar muktedir ve üretkendir. Ülkemizde yaşayan engellilerine kimsenin merhametine ihtiyacı yoktur. İhtiyaç duydukları tek şey kendilerine yaşama dair her alanda engelsiz insanlarla birlikte eşit şartlarda yarışma fırsatı verilmesi, inanılması ve güvenilmesidir.

Hem bir milletvekili hem de engellilerle ilgili her konuyu kendine sosyal sorumluluk alanı seçmiş biri olarak yaklaşık 15 yıldır engelli kardeşlerimize hizmet etmekteyim, bu hizmetlerim kapsamında son olarak Fiziksel Engelliler Vakfı bünyesinde Gaziantep’te zihinsel engelli çocuklarımız için mozaik eğitim merkezi, ve fiziksel engelli çocuklarımız için ise sportif beceri kazandırma ve koordinasyon merkezi açtık. Şuanda ise Gaziantep’in engelli master planının hazırlanması konusunda bir çalışma başlatarak, her şeyiyle “Engelsiz Gaziantep’i “ oluşturmaya çalışıyoruz. Bu hizmetlerimizi hem belediyelerimizle hem de STK’larımızla birlikte çalışarak zamanla daha da çoğaltacağız. Bu vesileyle Engellilerle ilgili  projelere destek veren herkese engelli kardeşlerimiz adına ayrı ayrı teşekkür ederim.

Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini saygıyla selamlıyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here