Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı, vefatının 6’ncı yılında Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında andı. “Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog” başlıklı sempozyumda, Erbakan Hoca her yönüyle anlatıldı. Tarihçi Yazar Ekrem Şama, Yazar Ali Haydar Haksal,  Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz ve Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü’nün konuşmacı olduğu programda açılış Kuran tilavetinden sonra ilk konuşmayı Saadet partisi Gaziantep il başkanı Mehmet Karalar yaptı. Programa siyasi parti temsilcileri il başkanları, Stk lar katıldı.

 

Daha sonra programın İlk konuşmacı Yazar Ali Haydar Haksal Erbakan’ın hayatında kesintiler aktarak Avrupa birliğinin bir Hristiyan birliği olduğunu, Mason loca ritüellerinden bahsederek 1974 Msp ortak olduğu Ecevit’in yaptığı açıklamada Biz bir tarihi yanılgı içindeymiş Erbakan’ı yanlış tanımışız bizlerde gerçekten anlasak daha iyi şeyler olur.

 

Milli Gazete Ankara temsilcisi Mustafa Yılmaz ise 28 Şubat ve Medya başlığında ve sinevizyon eşliğinde Erbakan’ı anlattı. Yapılan istatistik araştırmalarına göre halkın %78 şuan tv başında maalesef. Hocama dik durmadı diyenler hoca dik durduğundan dolayı partileri kapatıldı. Haim Nahum planı adım adım işliyor Türkiye’yi küçük lokma haline getirmek istiyorlar dedi

 

Necmettin Erbakan Hoca’nın hayat felsefesinin İslam olduğunu söyleyen Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü, “İslam dışında hiçbir şey Necmettin Erbakan Hoca’nın hayatına yön vermemiştir. Bunu hem sözlerinden hem de eylemlerinden anlamak mümkündür. Söz olarak sürekli bir şekilde İslam’ın bütün iyi ve faydalı eylemlerin bütünü olduğunu ve pozitif bilimin de zaman içerisinde var olduğunu tekrar tekrar ifade etmesinden anlayabiliriz.” dedi. Bugün İslam coğrafyasının içinde bulunduğu durumun, Müslümanların İslam Birliği fikrinden uzaklaşmalarından kaynaklandığını, Yeni Bir Dünya’nın kurulmasının ancak İslam Birliği düşüncesinin tekrar canlandırılması ve Milli Görüş inancının hayata geçirilmesi ile mümkün olacağını söyledi. Çıbanın başı Siyonizm’dir.Obama bile zannediyor musunuz Amerika’yı ben yönetiyorum Sermayenin yönettiğini ifade etti.

 

Tarihçi Yazar Ekrem Şama ise Erbakan Hocamızın manevi dünyasını ve bu dünyası dolayısıyla şahsında taşıdığı dinamikleri bilmeden, anlatmadan, onun siyasetini ve ilim adamlığını anlatmaya kalkışmak meselenin yarısını bile izah etmeye yetmeyecektir. Kendisi üç tane “kutup mürşit” tarafından yetiştirilmiş, gittiği ve görev yaptığı her yerde de manevi kanaat önderlerinin fikir ve duasını almadan göreve başlamamıştır. Bunların yeni kuşaklara aktarılması çok önemlidir. Bunları anlatmadan anlatılacak siyasi ve ilmi çalışmalarındaki ana gayesi aktarılmamış olur.

Şunu da üzülerek hatırlamak gerek. Erbakan Hocamız, tüm ilim adamlığı ve siyasi hayatı boyunca, özel şahıslar, resmi çevreler ve teşkilatlar tarafından yürütülen ihanet, iftira ve karalama kampanyalarının en çoğuna maruz kalan bir şahsiyettir. Sempozyumda onun Devrim Otomobili ve motor imalatı konuları ile ilgili tebliğ sunacak olan hocamızla görüştüğümüzde, bu konulardaki arşiv bilgi ve belgelerinin birçoğunun yok edilmiş olduğunu da öğrenmiş olduk. Manevi yönleri ortaya çıkarılmadan Erbakan Hocamız gerçekçi bir şekilde anlatılmış olmayacaktır.Ona ve davasına yapılan ihanet, iftira ve karalama kampanyaları yeni kuşaklara çok iyi aktarılmalıdır ki, ülkemiz ve milletimizin menfaati için bugün çaba harcayan ve yarın çaba harcayacak olanlara yapılan ve yapılması muhtemel karalamalar iyi anlaşılabilsin diye. Gece yapılan hatim duasıyla sona erdi.

 

 

MUSTAFA YAVUZ-GAZİANTEP

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here