16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesinde Ak Parti Şahinbey ve Şehitkamil ilçe teşkilatında hummalı çalışma devam ediyor.

Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt ile Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, merkez mahallelerin dışında taşra mahalleler ve ilçelere bağlı köylerde de referandum çalışmalarının bire bir görüşmelerle sürdüğüne dikkat çektiler. Her iki ilçe başkanı da yeni anayasa değişikliğine ilişkin olarak “Her doğan için EVET” diye konuştular.

“EKİPLER BAZINDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Halil Uğur, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum oylamasında Gaziantep’te hedeflerinin en üst noktada “EVET olduğunu söyledi. Uğur, Şehitkamil İlçesi’nde 69 köyü de ziyaret ederek neden “EVET” denilmesi gerektiğini anlatacaklarını kaydetti. AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Halil Uğur, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda muhalefetin tek adamlığın sorun doğuracağı eleştirilerine karşılık vererek “Cumhurbaşkanımızdan sonra kimin geleceği tereddütleri ile milletvekili yaş sınırının 18’e indirilmesi ve 550 milletvekili ile ilgili algı oluşturmaya çalışıyorlar. İlçemizde ekipler bazında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Halil Uğur genel merkezin talimatları il SKM talimatları doğrultusunda sahaya çıkıp çalışmalara başladıklarını anımsattı. Uğur, özellikle gitmedik mahalle kalmayacak düşüncesiyle tüm mahallelere uğrayacakları mantığıyla yola çıktıklarını belirtti. Uğur, muhalefetin seçim kampanyasını da eleştirerek bir algı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

“HAYIR DİYEN KİŞİLERLE GÖRÜŞMELERİMİZ OLUMLU GEÇİYOR”

Vatandaşlarla görüştüklerinde, kafalarında bir takım soru işaretleri olduğunu dile getiren Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt, “Vatandaşlarımız, kendilerinde oluşan sorular veya kendilerine gelen sorular var onları soruyorlar. Bizde o sorulara gerekli cevabı veriyoruz. En güzeli bu sorunları giderdikten sonra biz böyle olduğunu bilmiyorduk bize başka şeyler dediler, farklı anlattılar söylemleri var. Söylediklerimizin karşılık bulduğu karşı tarafın ikna olduğunu kesinlikle “EVET” vereceğim ya da tarafsızlarsa ikna olduklarını görüyoruz buda bizi sevindiriyor zaten şunu söylüyoruz kesinlikle hayır diyen kişilerle bile oturup konuşuyoruz” diye konuştu. Referandumda Gaziantep’te yüzde 75’in üzerinde  “EVET” oyu hedeflediklerini belirten Hakan Kurt, “İlçe başkanlığımızda il SKM’mizinde açıkladığı Gaziantep’i en az yüzde 75 hedefliyoruz. Bizimde hedefimiz Şahinbbey’de herkesi kucaklayarak “evet” verene de “Hayır” vereni de başımızın tacı ama “Hayır” verenlere niçin “Hayır” demelerini niçin evet demelerini izah ederekten bu oranı en üst seviyelere çekmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here