241220131641192726062

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Tayyar, TGRT Haber’de TGRT Haber’inAnkara temsilcisi Batuhan Yaşar’ın sorularını cevapladı. Ak Parti’ninAfyon’daki 3 gün süren 22. istişare toplantısını değerlendiren Tayyar,Başbakan Erdoğan’ın bu toplantıda adeta bir veda konuşması yaptığını belirtti. Tayyar, Başbakan Erdoğan’ın adaylık konusunu kafasında netleştirdiğini düşündüğünü ifade ederek Başbakan Erdoğan’ın Ak Parti için tek aday olduğunu, aksi bir fikrin hata olacağını vurguladı.

“AK PARTİ’NİN 13 YILLIK SİYASİ HAYATININ EN BÜYÜK HATASI OLUR”

Ak Parti’nin Başbakan Erdoğan’ sız vizyonunu oluşturması gerektiğine işaret eden Tayyar, “Ben Ak Parti’nin Başbakan dışında hiçbir seçeneğinin olmadığını düşünüyorum. Ak Parti Başbakanı Köşk adayı çıkarmazsa 13 yıllık siyasi tarihinin en büyük hatasını yapar” diye konuştu.

“HALA DERS ÇIKARMIŞ DEĞİLLER”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çatı aday formülünü de değerlendiren Tayyar, muhalefetin tavrını pişkinlik olarak niteleyerek, “Bahçeli 10 yılda 8 defa seçim kaybetti. Kılıçdaroğlu’da 4 defa seçim kaybetti. Hala ders çıkarmış değiller. Pişkin pişkin oturanlar oturmaya devam ederler” ifadesini kullandı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Danıştay konuşması ile ilgili ise Tayyar, “İnce işçilik yapmış. İyi çalışmış. Alaycı konuşma tarzı, tahrik edici bir konuşma” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here