Güneydoğu’da bir haftadır etkili olan yağmur ve kar yağışı, yerini güneşli havaya bıraktı.
 Gaziantep'te BAHAR havası

Gaziantep’te etkili olan yağışlar, son iki gündür yerini güneşli havaya bıraktı. Baharı anımsatan havayı fırsat bilen Gaziantepliler, parklara akın etti. Çocuklar oyun parklarında doyasıya oynarken, aileler de güneşli pazarın keyfini çıkardı.

Karlı geçen bir haftanın ardından 10 dereceye bulan hava sıcaklığını fırsat bilen vatandaşlar, güneşin keyfini çıkarttı. Çocuklarını oyun parkına getiren Sevilay Akgül, bu ayda, böyle günler bulmanın zor olduğunu belirterek, “Güneşli bir pazar. Ocak ayında olmamıza rağmen, baharı anımsatan bir gün geçiriyoruz. Güneşin keyfini çıkarıyoruz. Çocuklarım oyun oynuyor. Bir haftadır yağışlıydı, bu güzel günde evden çıkma fırsatı bulduk” dedi.
Arkadaşları ile birlikte güneşli havanın keyfini çıkartan Ömer Altun ise, “Son bir haftadır doğru dürüst dışarı çıkamıyorduk. Hava yağışlıydı, önce kar yağdı, sonra yağmur yağdı. Bugün de baharı anımsatan bir gün yaşıyoruz. Biz de parka çıkarak bu havayı kaçırmak istemedik” şeklinde konuştu.
Güneşli havanın tadını çıkarttığını söyleyen Ertuğrul Bülbülzar ise “Üç gün önce kar yağıyordu. dışarı çıkamıyorduk, şimdi ise çok güzel bir gün, ben de bu havanın tadını çıkarıyorum” diye konuştu.
Hafta sonu tatilini fırsat bilen küçük çocuklar da parklarda gönüllerince bir gün geçirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here