Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaptığı bir takım etkinliklerle eski Ramazan ayının atmosferini vatandaşlara yeniden yaşatmaya çalışıyor.

Kentin değişik bölgelerindeki camilerde iftar programı düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, camilerin avlusunda ezan sesinin gölgesinde vatandaşlara iftar açtırmanın mutluluğunu yaşatıyor.

Her gün bir mahallede caminin avlusuna iftar çadırı açan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, burada yüzlerce kişiye iftar yaptırıyor. Kentin değişik bölgesindeki 27 camide iftar veren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki camilerde de iftar programı düzenliyor.

Camilerdeki iftarları “Geleneksel Mahalle İftarları” adı altında gerçekleştirdiklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iftarların bugüne kadar hedefine ulaştığını söyledi.

Ramazan Sokağı ve camide iftar programı ile bu sene Ramazan ayında Gaziantepli vatandaşlara değişik bir atmosfer yaşatmak istediklerini belirten Şahin, “Birçok vatandaşımız hani o eski Ramazanlar nerede diyorlar. Biz de belediye olarak vatandaşlarımızın değişik bir atmosferde Ramazan ayı geçirmesini arzuladık. Bu açıdan ‘Ramazan Sokağı’ adında bir sokak kurduk ve o eski Ramazan ayının güzelliklerini burada insanlarımıza sunmaya çalıştık. Diğer yandan Ramazan ayının en güzel anı olan iftar ve akabinde teravih namazını birleştirmeye çalıştık. Camilerimizin bahçelerinde vatandaşlarımızın iftarlarını açmalarını ve o eski Ramazanların geleneğini yaşamalarını arzuladık. Umarım vatandaşlarımıza istedikleri o eski Ramazanları yaşatmışızdır” şeklinde konuştu.

Başkan Şahin, ayrıca mahalle iftarlarının haricinde ise 5 bölgede bulunan iftar çadırlarında bugüne kadar 50 bin dolayında vatandaşın iftar yaptığı bilgisini verdi. Şahin, bu sene Ramazan etkinliklerine ve camilerde iftar programlarına ilçeleri de dahil ettiklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here