AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, referandumda evet diyeceklerini açıklayan partilerin Gaziantep başkanlarına teşekkür ziyaretinde bulundu. 
AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, referandum çalışmaları kapsamında Gaziantep’te ziyaretlere başlaya Milletvekili Gül, referandumda evet diyeceklerini açıklayan partilerin Gaziantep’teki başkanlarına teşekkür ziyaretinde bulundu. Milletvekili Gül, evet diyen partilerin il başkanlarına teşekkür ederek, yeni anayasa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, HÜDA PAR İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı açıklamada vesayet sisteminden en çok dindar kesimin etkilendiğini söyledi. Gül, “Kendisini devletin sahibi düşünen bu vesayetçiler bu bölgede dindar insanlara karşı büyük zulümler yaptı. Bölgede yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızı yok sayarak, inkar ederek, Diyarbakır cezaevinde uygulanan zulüm, darbe döneminde vatandaşlarımızı devlete kırdırmak için uygulanan darbeci zihniyetin ürünüydü. Ama bunlara AK Parti hükümeti son verdi. Hükümetimiz döneminde insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla yola çıktı” dedi.

“İstikrarı kalıcı hale getireceğiz”
Şimdiki sistemin istikrarsızlık için zaman kolladığını belirterek, “AK Parti döneminde istikrar devam etti. Ama bu hep böyle olacağı anlamına gelmiyor. Bunu 7 haziranda gördük. İstikrar cumhurbaşkanımızın halkıyla bütünleşmesi sayesinde devam etti. Bizim bunu devamlı hale getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here