5982950917.06.2015153821gaziantepgunesMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, Ramazan dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çelenk, yayınladığı mesajında, “Evveli Rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına kavuşmuş bulunmaktayız” dedi.

MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, yayınladığı mesajında, “Evveli Rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına kavuşmuş bulunmaktayız. Bizleri çok feyizli ve bereketli olan Ramazan ayına kavuşturan Yüce Allah’a sayısız hamd ederiz. Ramazan ayı dünyanın sayısız nimetleri içinde Allah’ın lütfuna mazhar olan insanın belli bir süre zarfında bunlardan kendini uzak tutarak, bir bakıma nimetin kadrini daha yakından bildiğini, muhtaçların halini anladığını ve paylaşmayı öğrendiğini, rahmet ve bağışlanma mevsimi olduğunu bilmeli. Kur’an-ı Kerim’in evrensel mesajını anlamak için daha çok okunduğu müstesna bir zaman dilimi olan Ramazan ayını en güzel bir şekilde idrak etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Bu yıl da, Ramazan ayına İslam coğrafyalarındaki gelişmeler sebebiyle buruk bir şekilde girdiklerini ifade eden Çelenk, ” Yaşanan gelişmelerin bölge barışı, güvenliği ve huzuruna büyük bir darbe vurduğuna inanıyoruz. Özellikle bölgede, ‘cihat’ adı altında kardeş kanı akıtılmasını şiddetle reddediyoruz. Maalesef, bu gelişmeler İslam ile asla bağdaşmayacak olan, İslamiyet’i bir şiddet ve vahşet dini gibi göstermeye çalışanların elini daha da güçlendiriyor” şeklinde yazdı.
“Peygamberimizin de belirtmiş olduğu gibi dualarımızın kabul olduğu bu mübarek günlerde ellerimizi semaya açarak, Ümmet-i İslam’ın birlik ve bütünlüğü için duaya duralım” diyen Çelenk, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ramazan ayının insanları birbirine yaklaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, barış ve huzura vesile olan mübarek bir ay olduğunu, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayında, yardıma muhtaç insanlara yardımlarımızı esirgememeliyiz. Bu vesile ile MÜSİAD camiası olarak, Tüm İslam âleminin güzel ve bereketli bir Ramazan yaşamasını diler. Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here