gaziantep-te-kutlu-dogum-coskusu-5905051_6556_o

Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış ve selamlama konuşması yapıldıktan sonra program, “Bir Gece” isimli şiir dinletisi ile devam etti.
Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği tiyatro kollarının “Peygamberimizi Anlamak” isimli etkinliği ile Peygamberimizin konumunun ve mesajının yanlış anlaşıldığı ifade edildi.

Grup Furkan Bayan koro ekibinin seslendirmiş olduğu ezgi ve ilahileri ile büyük bir coşku yaşandı. Ayrıca mısırdaki 529 Kişinin idam kararı sloganlarla protesto edildi.

IMG-20140412-WA0000

Ardından Eğitimci Yazar Rumeysa SARISAÇLI Hoca Hanım’ın konferans bölümü yer aldı. Konferans’ta, cahiliye döneminde dünyayı şereflendiren Peygamberimizin, enkaz halinde olan Arap Yarımadası’ nda mükemmel bir medeniyet kurduğu vurgulandı.

Cahiliye Dönemi’nde toplum küfür içerisinde putlara tapıyor, kadınlara zerre kadar değer verilmeyip, kız çocukları diri diri toprağa gömülüyor, ahlaksızlık diz boyu iken, dünya bu haldeyken “Vema ersalneke ille Rahmeten lil alemin” (Ey Rasulum biz seni alemlere rahmet olarak gönderdik) ayetiyle Peygamber Efendimiz dünyaya gönderildi. Hz.Muhammed Mustafa (s.a.s) davasıyla, duruşuyla, ahlakıyla, ahkamıyla, şefkatiyle, merhametiyle, öfkesiyle, sevgisiyle sahabesine ve bizlere örnek oldu. Efendimiz(sav) uyanmış bir insan olarak uyandırma görevini harfiyen yapmıştır. Uyandırması Rahmettir ve Rahmeti Tevhiddir. Uyandırma görevini bizlere miras olarak bırakmıştır.

IMG-20140412-WA0003
Konferansın ardından izleyicilerden gelen soruların cevaplanmasının ardından program sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here