Bugün İstanbul’ Yenikapı’daki tarihi “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne uluslararası basın da geniş yer ayırdı. Uluslararası haber ajanslarının Yenikapı’daki dev mitingle ilgili ilk yorumları geldi.

İstanbul’daki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” uluslararası basında da yer buldu. Uluslararası haber ajanslarının Yenikapı’daki dev mitingle ilgili ilk yorumları ise şöyle oldu:

ASSOCIATED PRESS

Associated Press ajansı, “Türkiye’deki başarısız darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen gecegösterileri İstanbul’daki büyük mitingle noktalanıyor” ifadesini kullandı.

Ajans, “İstanbul’daki büyük final, birlik mesajı vermeyi amaçlıyor. Erdoğankatılımcılardan parti bayraklarını değil, sadece Türk bayraklarını getirmelerini istemişti” diye ekledi.

REUTERS

Reuters ajansının haberinde, “Yüz binlerce Türk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başarısız darbe girişimini lanetlemek için toplanıyor” ifadesi yer aldı.

Miting, Batı’nın geniş çaplı tasfiye ve tutuklamalara yönelik eleştirilerine karşı “güç gösterisi” olarak yorumlandı.

AFP

“İstanbul’da bugün yüz binlerce insan iktidar partisinin organize ettiği demokrasi mitinginde bir araya geldi” ifadesini kullanan ajans, “Bu miting, geçen ayki başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek için gerçekleştirilen üç haftalık gösterileri sonlandıracak” diye ekledi.

1 YORUM

  1. Bu kalabalığın arasında açığa alınan milli eğitim müdürüde var.Arkadaş sen o kalabalığın arasında olmayla belki insanı kandırabilirisn ama vicdanını değil.Vicdanını rahatlaman için 1-Sendika ile cemaat tartışmasında öğretmenevinde kimleri istifa ettirdin.2-Cinderesi grubunda sınav görevine karşı ortaokul ve lisede himmet karşılığı kimlere yardım ettin.3-gazikent sohbettinde yönetici nasıl atadınız kimlerin hakkına girdiniz..4Usulsüz atamaları cematte yardım karşılığı nasıl yaptınız5- Müdürlüğün döneminde cemmat evlerine kaç öğrenci yönlendirdin..Bunlara cevap veriniz kalabalığa karışıp selfi çekiniz.Yoksa bunları bimer de cevaplarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here