20140404_185_rdvanvefa1Başkan Fadıloğlu, 30 Mart yerel seçimlerinden başarılı çıkmasını net bir ifadeyle tarif etti;
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından halkın güvenini alarak yola devam ettiklerini belirterek, “Görev süremiz boyunca gelecek seçimler için bir hesap içerisinde olmadık. Gelecek nesilleri ve ilçemizin geleceğini düşündük” dedi.
30 Mart yerel seçimleri sonucunda yeniden Şehitkamil Belediye Başkanı olarak seçilen Rıdvan Fadıloğlu, Güneş Gazetesi’ne propaganda süresini ve seçim sonuçlarını değerlendirdi.
İkinci 5 yılda vebal ve sorumluluklarının bir kat daha artığına dikkat çeken Fadıloğu, önümüzdeki 5 yılda halkın taleplerine en hızlı şekilde cevap vererek, Şehitkamil ilçesinin gelişen çağa paralel olarak  hızlı bir gelişim göstermesi için çalışacaklarına dikkat çekti.

BİZ HİZMET ETTİK, HALK TAKDİR ETTİ

Öncelikle tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Beş yıllık süreç içerisinde ekibimizle birlikte bu millete hizmet için elimizden geleni yaptık. Bu bir güven oylamasıydı. Yapılan spekilasyonların hiçbirine aldanmadık. ‘İşimizi ne kadar düzgün yaparız’ onu düşündük. Milletin vermiş olduğu karar hizmetin aynasıdır. Biz seçim çalışmalarında halkın arasında başımız dik ve alnımız açık bir şekilde gezdik, ziyaretlerde bulunduk. Yaptığımız hizmetlerin referansı ile oy istedik. Halkımız da bu hizmetleri değerlendirdi ve hür iradesini sandığa yansıttı. Yapılan hizmetlerin karşılıksız kalmadığını görmek mutluluk vericidir.

BOYNUMUZDAKİ AĞIR VEBAL DAHA DA AĞIRLAŞTI

Halkımız gerçekten önemli bir oy oranıyla bizi tekrar göreve getirdi. Halkımızın bu büyük desteği elbette bizim sorumluluğumuzu da Beş yıllık bir görev sürecini daha bize verdi ve bizim vebalimizi arttırdılar. Millete hizmetkar olmak için tekrar aday oldum. İnsanların hayat sıtandartlarını yükseltmek için burdayız.

SÖZLERİMİZİN NOKTASINA, VİRGÜLÜNE KADAR ARKASINDAYIZ

Seçim beyannamemizde yapamayacağımız şeyleri söz vermedik. Verdiğimiz tüm sözlerinde arkasında olacağız. Halkımıza ne söylediysek, tek tek hayata geçirerek, ilçemizde yaşamayı ayrıcalıklı hale getirmeye devam edeceğiz. Yani seçimi kazanmak için hayal satmadık. İlçemizin ivedi ihtiyacı olan hizmetleri halkımızın ve diğer tüm kesimlerin görüşlerini alarak müşterek akıl terazisinden süzerek hazırladık.

BU DÖNEM USTALIK DÖNEMİ OLACAK

Belediyeciliğin bir fakültesi yoktur. İnsanın hayat tecrübesi ve hayat bakış açısı çalışmalarda etkili oluyor. Göreve geldikten sonra işletim sistemini tanıma, meclisi encümeni tanıma mutlaka zaman alıyor. İlk göreve geldiğimizde projelendirme sürelerimiz uzun olabilir, ama imalat sürelerimiz mutlaka kısa olacaktır dedik. Şuanda Şehitkamil’in alt yapısı oturmuş durumda. Rutin işlerimiz yine devam edecektir ancak belediyeler artık şehrin stratejik planlarını oluşturan veya uygulayan kuruluşlar olarak şehre yön veren kurumlardır. Bizde büyükşehir belediye başkanımiz ile insanların nasıl hayat standartlarını daha yukarıya çıkartabiliriz diye çalışacağız. Geçmiş dönemde olduğu gibi yüzde 98 gibi çalışmamızı realize ettik. Bu dönem ki amaçlarımızı da aynen realize edeceğiz.

NE ALDANAN NE DE ALDATAN OLACAĞIZ

Başbakanımızın dediği gibi ne aldatan olacağız ne aldanan olacağız. Biz buraya millete efendilik satmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Alnımızın akıyla ilk 5 yıl bu sınavdan başarıyla geçtiğimizi düşünüyorum. Yeni dönemde de şeffaf, hesap verebilen ve kaynakları en verimli şekilde kullanan bir hizmet anlayışı sürdüreceğiz.

BÜYÜKŞEHİR BAŞKANIMIZ GAZİANTEP İÇİN ŞANSTIR

Sayın bakanın 12 yıllık milletvekilliği deneyimi, bunun yanısıra Kadın Kolları Genel Başkanlığı yapması dolayısı ile organizasyon yeteneği var. Diğer yandan ise yeni bir bakanlık kurarak 22 katrilyonluk bir bütçeyi yöneterek Türkiye de yıllardır çözülemeyen sorunların da kanunlarını çıkartarak, buraya gelmiş olması ve bürokratik deneyimini bizlerle paylaşacak olması büyük bir şans. Kabinedeki münasebetleri çerçevesinde bakanlarla ve milletvekilleri ile olan ilişkileri sayesinde birçok avantaj sağlayacaktır. İlçe belediyelerle büyükşehir el ele vererek büyük başarılara imza atacaktır.

YENİ MAHALLELERİMİZ HİZMETE DOYACAK

Daha önceden mahalle olan köylerin hepsinin kilit taşları ve sosyal tesisleri ile ilgili büyük yol aldık. Son olarak büyükşehirin mülki sınırlara geçmesi ile birlikte köylerde yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmeyi amaçladık. Her köye bir sosyal tesis sözü her okula bir kütüphane sözü,  her köye bir yeşil alan ve park sözü verdik. Amacımız burdaki çocuklarında hayat standartlarını arttırmak. Hizmetin sınırı yok. Fırsatlarımız dahilinde en iyi imkanlar sunulacaktır.

EZBERLERİ BOZACAĞIZ

Gelecek 5 yıl için önemli projeler hazırladık. Seçim beyannamemiz zaten hayallerimizi ortaya koyan şeydir. Yazılı olarak ortaya koyduk ki, yarın hesap sorulabilsin ve bizler de hesap verebilelim. Bu bizim manifestomuz olacak. STK lar ve vatandaşlarımız ile yeniden sahaya çıkarak ziyaretlerde bulunacağız. Biz ezberleri bozarak sadece seçim zamanı değil, geçmişte yaptığımız gibi her zaman halkın ve STK’lıların yanında olduğumuzu ortaya koyacağız.

TÜM KESİMLERİN BELEDİYE BAŞKANIYIM

İkinci 5 yıl için koltuğa oturduğum gün seçim bizim gündemimizde bitmiştir. Artık bize oy veren, vermeyen tüm kesimlerin hizmet talepleri birinci gündemimizdir. Seçimler demokratik bir yarıştır. Yapıldı ve bitti. Hizmette siyaset olmaz. Geçtiğimiz 5 yılda nasıl bir adaletli hizmet dağılımı yaptıysak, yeni dönemde de aynı şiar ile yola devam edeceğiz. İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlara kapımız sonuna kadar açıktır. Şehitkamil Belediyesi’nin hizmet anlayışında görüşlere göre değil, hizmet önceliğine göre cevap verilir. Zira 30 Mart’ta bu anlayışımızla tüm kesimlerden oy aldık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here