Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Vefa Hizmeti” projesi kapsamında ekipler tarafından evi temizlenen yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin evine misafir oldu.

Yaklaşık 20 yıldır eşiyle ayrı yaşayan Ahmet Tavacı’nın evine konuk olan Başkan Fadıloğlu, Ahmet amca ile eşi Saniye anneyi bir araya getirmek için telefonla arayarak aracı oldu. Gözyaşlarına hakim olamayan Ahmet amca, duygu dolu anlar yaşattı. 

AHMET AMCA DUYGU DOLU ANLAR YAŞATTI

Şehitkamil Belediyesi tarafından yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç ailelere yönelik düzenlenen Vefa Hizmeti projesi kapsamında, Beykent Mahallesi 1+1 konutlarında yalnız yaşayan Ahmet Tavacı’nın evi ekipler tarafından baştan aşağı temizlendi. Evin camları, yerleri, mutfak eşyaları ve evin her yerini temizleyen ekipler, Ahmet amcayı mutlu etti. Vefa Hizmeti projesi kapsamında evi temizlenen aileleri ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ahmet Tavacı’nın evine konuk oldu. Ahmet amca ile yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, bir süre sohbet etme imkanı buldu. 

Ahmet amcanın eşi Saniye anne ile yaklaşık 20 yıldır ayrı yaşadığını öğrenen Başkan Fadıloğlu, aileyi barıştırmak için devreye girdi. Saniye anne ile uzun süre telefonla konuşan Başkan Fadıloğlu, ailenin bir arada yaşaması için elinden gelen gayreti gösterdi. Bu sırada, eşiyle tekrar bir arada olma umuduyla gözyaşlarına boğulan Ahmet amca, duygu dolu anlar yaşattı. Gözyaşlarına hakim olamayan Ahmet amcayı Başkan Fadıloğlu teselli etti. 

Evin temizliği hakkında da Ahmet amcaya bilgiler veren Başkan Fadıloğlu, evin ekipler tarafından sık sık temizleneceğini dile getirdi. Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na kendisine verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini ileten Ahmet amca; “Yaşlı, hasta ve yalnız yaşadığım için evin temizliğini yapamıyordum. Hanım kardeşlerimiz bugün evime gelerek, evimi baştan aşağı temizlediler. Allah kendilerinden razı olsun. Belediyemizin yapmış olduğu bu hizmeti çok güzel buluyoruz. Başkanımız da bugün evime gelerek beni ziyaret etti. Allah razı olsun dertlerime ortak olmaya çalıştı. Başkanımız ayrıca yıllardır ayrı yaşadığım eşimi de arayarak, tekrar birlikte olmamız için elinden gelen gayreti gösterdi. Başkanımıza bizlere vermiş olduğu tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bir süre daha Ahmet amca ile yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, Ahmet amcanın elini öperek evden ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here