sahin-gaziantep-projeleri-icin-bakanlarla-gor-5974535_o

Seçim beyannamesinde ‘Geleceğin Gaziantep’i’ sloganı ile vatandaşlara söz verdiği projelere destek arayışlarını hızlandıran Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ankara’da ilgili bakan ve yetkililerle görüştü.

Önceki gün Ankara’ya giden Şahin, önce Tarım ve Hayvancılık BakanıMehdi Eker ile Gaziantep Fıstık Araştırma Enstitüsünün yeri için görüşme yaptı. Burası için Bakan Eker’e Fıstık araştırması için düşündüğü projesini anlattı. Şahin, daha sonra TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ile Kamil Ocak Stadyumu’nun yeri için görüşme yaptı. Başkan Şahin, stadyumun yerinin daha önce Gaziantep halkına verilen söz gibi meydan olarak düzenleneceğine vurgusunu yaptı. Başkan Şahin, Kültür ve Turizm BakanıÖmer Çelik ile de Gaziantep’in Turizm potansiyelinin artırılması için çalışmalarını ve bir takım projelerini sunarak, Gaziantep’in Turizm’den hak ettiği pastayı alması için çalışmalarını hızlandırdığını açıkladı.

Gaziantep’in en önemli sorunlarından birisi olan ulaşım mastır planı için Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan ve Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Kahraman ile de bir araya gelen Şahin, Gaziantep’te ulaşıma büyük katkı sağlamayı düşündükleri ‘Gaziray Banliyo Projesi’ veGaziantep Devlet Demir Yolları arazisi için bakanlığa ayrıntıları sunduğunu belirtti. Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakcı ve yetkililer ile Avrupa Birliğibirimleri ile dış kaynaklı finansman alabilmek için bir takım ikili görüşmeler yapan Şahin, bu görüşmelerin ve ilişkilerin en kısa zamanda sonuç vereceğini kaydetti.

Seçim sürecinde Gaziantep için bin 27 proje ile yola çıktıklarını ve bu projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara hemen başladıklarını açıklayan Başkan Fatma Şahin, projelerin Bakanlık düzeylerini tamamlamak içinAnkara’daki ilk görüşmeleri tamamladıklarını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here