fatma-sahin-islahiye-yi-ziyaret-etti-5764806_o

 

Ak Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Fatma Şahin ve beraberindeki heyet, İslahiye ilçesini ziyaret etti.

Fatma Şahin; Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak,Halil Mazıcıoğlu ile birlikte İslahiye’de gerçekleştirilen Ak Parti Kurucular Toplantısı’nda bir araya geldi.

Şahin ve beraberindeki heyet büyük coşkuyla karşılandı. Doğan Düğün Salonu’nda yapılan toplantıda yerel seçimler öncesinde birlik, beraberlik vurgusu yapıldı.

Yapılan toplantıda konuşan Fatma Şahin, İslahiye’yi çok sevdiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“İslahiye’nin kaderiyle kaderimizi örtüştürdük. İslahiye’nin derdi bizim derdimiz. İslahiye’nin sevinci bizim sevincimiz. Eğer bugün 12 yıldan buyana buradaysak, eğer bugün dünya tarihini değiştirecek Başbakanımızın cesareti ve vizyonuyla mağdurun, mazlumun, yetimin, garibin, gurabanın, kimsesizlerin kimi olduysak, sessiz dünyanın sesi olup insanlığın vicdanı olduysak bugün yanımızda olan herkesten Allah razı olsun, diyoruz.

Bu 12 yıl boyunca gece gündüz çalıştık. Uzun ince bir yolculuğa çıktık. Mukaddes bir yolculuk. Çünkü halka hizmeti Hakka hizmet anlayışıyla gördük. Çünkü Türk siyasi tarihi kara lekelerle dolu. Cumhurbaşkanı asan bir tarihimiz var.Cumhurbaşkanı zehirleyen bir tarihimiz var. Başbakan asan bir tarihimiz var. Rahmetli Menderes’in boynuna niye ip astılar”.

İslahiye’yi çok önemsediklerini belirten Şahin, Huzurlu Yaylası’nı turizme açacaklarını, Gaziantep-İskenderun tünel projesinin hazırladıklarını, hızlı trenin İslahiye’de hizmete gireceğini ve mevcut tüm projelerin İslahiye’den geçtiğini vurguladı.

Fatma Şahin, İslahiye’ye Gaziantep’teki sanayinin İslahiye’ye de geleceğini ifade ederek, “Fabrika bacaları İslahiye’de de tütecek” sözünü verdi.

İslahiye’nin hak ettiği yere gelmesinin gerektiğini belirten Şahin, “Üzümün, biberin anavatanı İslahiye’ye birlik ve beraberlik yaraşır” diye konuştu.

Fatih Sultan Mehmet’in ‘Ya bu İstanbul beni alacak ya da ben İstanbul’u alacağım’ sözünü anımsatan Fatma Şahin, “Ben bu İslahiye’yi istiyorum” ifadesini kullandı.

Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ak Parti bizim bebeğimiz, en güzel bebeğimiz. Bu parti bizim bebeğimiz. Ben eşimden çoluğumdan çocuğumdan daha çok sizleri gördüm 12 yıldır. Çocuklarımı 15 günde bir görmeye gittiğimde görüş gününe geldim diyorum. Bir ana olarak 15 günde çocuklarımı görmeye gidiyorum. Size olan sevgim, muhabbettim, yüce Mevlam’a olan inancım olmasa yapamam. O yüzden bugün nefisleri bir ayak altına alacağız. O şeytanı bugün ayaklar altına alacağız. Sen bir bekle hele 30 Mart’a kadar bekle diyeceğiz. Allah, hepinizden razı olsun. Çoluğunu, çocuğunu bırakıp kapı kapı dolaştılar ceplerinde otobüs parası yok yürüyerek geldiler. Bir hafta sonra doğum yapacak kardeşim, gece aradım artık doğum yapacaksın doğum zamanın gelmiş miting hazırlığı yapıyoruz. Bana, ‘Bakanım önce işimiz o aradan çıkar gider’ dedi. Bu nasıl bir sevgi. İşte Ak Parti bu o yüzden tuzakmış, şu yapı imiş, bu yapı imiş bilmem. Ne aralıkmış hepsi vız gelir tırız gider”.

Şahin ve beraberindeki heyet, yemekten sonra seçim çalışmaları yapmak üzereİskenderun ve Hatay’a geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here