Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ekibiyle birlikte Nizip’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceldi ve yapacağı projeleri anlattı.

Nizip Ticaret Borsasında düzenlenen çalıştaya katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip ile ilgili Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan bilgi aldı.

Çalıştaya katılan Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklama yaparak şunları söyledi:

“Bizler gayretli bir şekilde birlik beraberlik içerisinde hem Nizip’imize hem Gaziantep’imize hem de ülkemize hizmet yapmaya sizler destek verdiğiniz müddetçe devam edeceğiz. Ülkemiz için bölgemiz için çok önemli bir seçim var ilk defa sizler bu ülkenin Cumhurbaşkanını seçeceksiniz bu noktada da bizler arada yokuz hiçbir milletvekili adayı yok, belediye başkanı adayı yok sizler bu seçimde direk Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yüz yüze geleceksiniz. Ben bu seçimde de Nizip’in her seçimde olduğu gibi başbakanımıza da Cumhurbaşkanlığı seçiminde büyük bir destek vereceğine inanıyorum. Sizlere güveniyoruz. İnşallah Nizip’ten de hayırlı bir netice alacağız diye düşünüyorum.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le birlikte sorunların üstesinden daha kolay geleceklerini belirten Ak Parti Milletvekili Mehmet Sarı, “Bakanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla birlikte bir ilki gerçekleştiriyoruz ve Gaziantep büyükşehir belediyesinin ilçelerde yapmış olduğu hizmetlerin, koordinasyon ve çalışması için bu tür toplantılar tertip ediyoruz. İnşallah bir ilk ama bir son olmayacak. Her yıl mutaf bir şekilde devam edecek bu toplantıyla da ilçelerimizdeki, ilimizde Gaziantep’te yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesini artırmak, standardını daha yükseltmek içinde el birliği içerisinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarımızla kısacası yaşayanlar ve idare edenlerle bu sorunların altından kalkabileceğimize inanıyorum” dedi.

Nizip’in öneminden bahseden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Nizip bizim için herhangi bir ilçe değil Nizip’e olan muhabbetimiz, Nizip’e olan sevdamız Niziplilere olan gönül bağımız bambaşka. Bütün başkanlarımın yanımda yeri çok farklıdır, vekillerimin yeri çok farklıdır. 12 yıldan beri alandayız. Bir aile olduk. Nizip, Gaziantep için ülke için ne yapabiliriz diye gece yarılarına kadar Parlamento da çalıştık. Yaklaşık 4 aydır belediye başkanıyım ve huzurlarınızdayım. Tabi ilk 2 ay çok yoğun bir misafirler ziyaretçimiz oldu. Bizi hep sevenler geliyor halkımızın belediyesi olacağız iddiamızdan dolayı gündüz mesaiyi bu şekilde geçirirken geceleri arkadaşlarımızla çalıştık. Belediyecilikte 3 temel şey çok önemlidir. 1. Parayı yöneteceksin. Kaynak çok önemli duan ile beraber kaynağında olacak. Büyükşehir yasasında bir sıkıntı var. Ama çok büyütülecek bir sıkıntı değil. Bugün Ordu, Fas’sa gibi aynı grupta yani 100 binle 150 bin nüfusunu sağlamış ilçelerde kaynak aktarımında bir sıkıntı var. Yani hiç özel bir sıkıntı değil. Şahinbey ve Şehitkamil kendi yağında kavrulurken Karkamış ve Yavuzeli bu büyükşehir yasasında İslahiye daha fazla kaynak aldı. Ama Nizip kategorisin de olan ilçelerde bir sıkıntı var. Şimdi sıkıntıyı çözeceğiz. Ben aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyesi oldum. Nasıl çözeceğimizi biliyoruz. Büyükşehirlerin içerisinde merkez yatırımında 30. sıradayız. Ama biz mazeret üretme ve burada paramız pulumuz yok deme makamı değiliz. Biz Allah’ın izni ile güçlü bir ekibiz ve bunu çözeceğiz. Biz kendi içimizde öz kaynak üretiyoruz” diye konuştu.

Başkan Şahin’e Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Ali Şahin, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, daire başkanları ve müdürleri eşlik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here