Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte yurt sorunu yaşanmayacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Güllüoğlu ailesince yaptırılan bin 500 kişilik kız öğrenci yurdunun temel atma törenine katılan Şahin, belediye olarak hayır işi yapanlara destek verdiklerini ifade etti.

Şahin, “Hayır işi için bize gelen herkese hizmet vermeye hazırız. Okul, yurt, cami gibi hayır işleri için gelenlere her zaman kapımız açık” ifadelerini kullandı.

Kentte 4 üniversitenin bulunduğunu hatırlatan Şahin, bu üniversitelerde 50 bin dolayında öğrencinin bulunduğunu, ancak 4 bin dolayında yurt kapasitesinin olduğunu ifade etti. Bu rakamın az olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti:

“Bu rakamlar yurt konusunda ciddi sıkıntıların olduğunu gösteriyor. Bunun için bu kapasiteyi arttırmamız gerekiyor. Güllüoğlu ailesinin yaptığı bu çalışmayı devletimize, milletimize ve kentimize çok hayırlı bir çalışma olarak görüyorum. Başbakanımızın verdiği talimatla artık kız öğrencilerimizin kalacakları yurtlar bir hükümet politikası haline geldi. Bugün çok modern sistemde yapılması düşünülen yurdun temelini attık. Kentimizde yurt sorunu yaşanmayacak. Hayırlı Uğurlu olsun.”

Amaçlarının 50 bin öğrencinin yüzde 20’sinin barınacağı yurt kapasitesine ulaşmak olduğunu vurgulayan Şahin, “Bu nedenle bu sene kiralama yönetimiyle 4 bin kişilik yeni yurt kapasitesini hizmete geçirdik. Kredi Yurtlar ve Gençlik Spor Bakanlığı ile görüşüp kiralama sistemini devreye soktuk. Bunun için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hayırsever işadamı Fatih Güllüoğlu ise hayırlara bir yenisini daha eklemek istediklerini, yurdun ardından okul ve cami de yaptıracaklarını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here